איך לרקוח מוצרי טיפוח טבעיים?

ענף ה DIY פורח, וזאת בשל היכולת של כל אחד מאיתנו לרקוח באופן עצמאי וחסכוני מגוון רחב של מוצרי טיפוח טבעיים. במדריך זה נציג שלוש טכניקות להכנה עצמית, באופן קל ופשוט.

מוצרי טיפוח טבעיים: כך תכינו אותם בעצמכם בבית

אין עוררין על כך כי אנו מוציאים לא מעט כסף בעבור מוצרי טיפוח, לעיתים בשווי של אלפי שקלים מדי חודש. אולם, באמצעות היכרות עם מדריכים מסוג זה ניתן לחסוך בעלויות ולייצר באופן עצמאי ובבית מגוון רחב של מוצרי טיפוח וקוסמטיקה אשר מהווים חלק בלתי נפרד משגרת הטיפוח של כל אחד מאיתנו.

פה נעצור לציין שיש מוצרים שעדיף לרכוש מחנויות במתמחות בקוסמטיקה טבעית, כמו סרום פנים או סבון עץ התה, ולו כי אופן הכנת המוצרים הללו מצריך ידע מקצועי בתחום.

למעשה, הנגישות וההזמנה של מוצרי גלם מאפשרים לכם גם ללא ניסיון קודם להיכנס לנעליים של טובי המוחות, ובכך לחסוך לעצמכם כסף. זה הזמן להפשיל שרוולים וליצור בעצמכם את המוצר המנצח שלכם. להלן שלוש הצעות, אותן ניתן ליישם כבר עכשיו:

סבון פילינג טבעי

באמצעות מלח גס ניתן לייצר סבון פילינג טבעי, וזאת בשל הסגולות של המלח הגס. למעשה, באמצעות מלח גס ניתן להסיר תאי עור מתים ולהשאיר את הגוף נקי ורענן. כיצד רוקחים? המרכיבים שלנו הם כוס מלח גס, חצי כוס שמן קוקוס ו 30 טיפות של שמן אתרי. יש לערבב את המלח ביחד עם השמן, עד שכל גרגיר של מלח עטוף בשמן. לאחר מכן הוסיפו את טיפות השמן בהתאם לעוצמת הריח הרצויה, והכניסו את כל התערובת לתוך מיכל אטום.

איך לרקוח לבד מוצרי טיפוח טבעיים

מסכה טבעית לעור הפנים

כיצד מכינים? 2 כפות סודה לשתייה וכף אחת של דבש. לדבש יש רכיבים טבעיים מצוינים אשר באמצעותם ניתן לייצר מסכה מושלמת ואיכותית לעור הפנים, ולכן היא מומלצת מאוד גם ע"י קוסמטיקאיות. מדובר במסכה מצוינת לניקוי שחורים בעור הפנים, וזאת באמצעות שימוש פעמיים בשבוע של מריחה על עור הפנים והמתנה של בין 15-20 דק' לכל היותר. הקפידו שלא לשפשף את המסכה בחוזקה, אלא להקפיד על מריחה של שכבה עבה וסמיכה באזורים בעייתיים.

טיפוח לכף הרגל

כמה כסף אתם מוציאים על פדיקור? ובכן, תוכלו לחסוך לא מעט באמצעות הכנה של מסכה לכף הרגל, לצורך הסרה של תאים מתים. מרחו על כף הרגל שמן זית, והשתמשו בשקית לאיטום. לאחר כרבע שעה, הכניסו את הרגל למים חמים ביחד עם חצי כוס חומץ וחצי כוס מי פה, ולאחר מכן ייבשו היטב.

האם אפשר להכין את כל מוצרי הטיפוח בבית?

שוב נחזור ונציין כי לא את כל המוצרים ניתן להכין בבית, וזאת בשל העובדה כי ישנם חומרים פעילים אשר אותם רוקחים אנשי מקצוע מובילים בתחומם. באמצעות חברת מיכל סבון טבעי לדוגמא תוכלו להזמין מגוון רחב של מוצרי טיפוח וקוסמטיקה טבעיים, במחיר מצוין ובאחריות מלאה.

כדאי לקרוא איך שומרים על הבריאות בתזונה טבעונית?