איך להכין את החצר לקיץ

חצר של בית

הגינה הביתית שלנו מהווה את האחד המקומות האהובים עלינו ביותר בבית. כמה כיף לנו לשבת יחד כמשפחה או עם חברים, לעשות ארוחות ערב משותפות, וכל זה בזכות המרחב שמאפשר לנו לעשות את הכי כיף והכי ביחד. אם בסלון יש את הטלוויזיה שיכולה להפריע לנו להיות ביחד, לפן החברתי שלנו כמשפחה ולתקשורת המשפחתית שלנו, אז בחצר הבית שלנו לרוב אין טלוויזיה ואין משהו שיסיח את דעתנו ויפריע לנו להיות יחד. על מנת ליהנות כמובן מכל זה יש לדעת איך להכין את החצר שלנו לקראת חודשי הקיץ החמים. במאמר זה ניתן לכם הסבר קצר מה מומלץ לעשות לפני הקיץ כדי שתוכלו לשבת בכיף בחצר ביתכם.

מרפסת כמו שצריך

אם עוד לא עשיתם מרפסת בביתכם כמו שצריך זהו הזמן הכי נכון להתחיל. שבו עם עצמכם תדמיינו איך אתם רואים את החצר שלכם, מה חשוב לכם שיהיה בה, איזה סוג של דק יהיה לרצפתכם, איך תראה הפרגולה שלכם, מה גדולה של החצר, האם להוסיף בריכה ביתית, האם לשים ערסלים. אחרי שככה דמיינתם טוב טוב, רשמתם את הכול, תכננתם בקפידה איך הכול ייראה אפשר לצאת לדרך. התחילו כמובן מהרצפה, בנו דק או כל רצפה אחרת שחשבתם עליה, זה יכול להיות דשא סינטטי, רצפת בטון, מחצלת, מה שמתאים לכם. לאחר מכן בנו את הפרגולה שלכם, עדיף כמובן מעץ איכותי ומלא, תבנו אותה שתהיה יציבה ועמידה, כך שגם תוכלו לשים עליה ערסל נעים, כי אין כמו תחושת החופש בערסל איכותי לבית. לאחר מכן קנו בריכה ביתית ושימו אותה במקום המדויק כך שהיא גם תהיה בצל, גם תהיה קרובה לנקודת חשמל עבור המשאבה וגם תאפשר לכם ליהנות ממנה כול המשפחה יחד. מומלץ מאוד לגדר את הבריכה, כך שילדכם לא יוכלו לגשת אל הבריכה ללא השגחה של אדם מבוגר וכך אתם תוכלו להיות בראש שקט גם שאתם אל מחוץ לבית.

חצר של בית

להשקיע בגינה כמו שצריך

אם יש לכם גינה יפה, מטופחת, מסודרת אתם יכולים להיות בראש שקט לקראת הקיץ, אולי בעיקר מה שתצטרכו זה לשתול עציצים, פרחים, עצים חדשים שימלאו את חצרכם ביופי טבעי. כמובן שתמיד טוב גם קצת לעשב עשבים, לגזום את מה שמיותר ובכך לאפשר לכם גינה נעימה ושקטה. אך אם עוד אין לכם גינה הגיע הזמן לעבוד, הגיע הזמן ליישר את השטח, לדאוג שלא יהיו עשבים מיותרים, להביא אדמה טובה וחדשה, כך שהכול היה שטוח וישר. לאחר מכן תתכננו איך תראה הגינה שלכם בדיוק, לפי התכנון תפרסו השקיה לאורך כל הגינה, חברו אותה למחשב שיאפשר לכם להשקות בקלות. אחרי כל זה גשו אל המשתלה הקרובה ורכשו לכם עציצים, פרחים, עצים וכל מה שאתם אוהבים שיפריחו את החצר שלכם. לחצו כאן כדי לקרוא עוד על איך לעצב את הגינה מחדש.

נגישות