איך מרכז גרנות פועל לשיפור התקשורת בין אזרחים בישראל?

במדינת ישראל פועלים ארגונים התנדבותיים ועמותות רבות, מסוגים שונים ומגוונים. לחלקם יש מטרות ייחודיות ואחד מגופים אלה הוא עמותת מרכז גרנות. מה העמותה רואה כחזון שלה? מהן הפעילויות השונות, אשר באמצעותן היא פועלת בכדי לקדם זאת בחברה הישראלית? ומה עוד חשוב שתדעו על העמותה?

מרכז גרנות במבט על

בתיאור תמציתי, למרכז גרנות יש שתי מטרות: קידום מעורבות חברתית בחברה הישראלית והקמת משרד ממשלתי לאיכות החברה באחריות שר. שתי מטרות אלה, אמורות בין השאר לשפר את התקשורת בין האזרחים במדינה. עמותת מרכז גרנות שואפת להחליף גישה עוינת ואלימה בנוסח "כל אחד למען עצמו", באווירה שהיא גם סובלנית וגם מקבלת. כמו כן, היא מקדמת יצירת "רשות ממלכתית לאיכות החברה", אשר תהיה משרד ממשלתי באחריות שר, אשר יקדם חוקים חדשים וגם ישפיע על מערכת החינוך. פעילות המרכז מכוונות לכל אוכלוסייה, בכל רחבי הארץ, ללא הבדל דת, גזע, מין או מעמד חברתי.

 

מרכז גרנות והכשרת מטפלים

פעילות מרכזית של המרכז היא הכשרת מטפלים. מטרת הפעילות הזו, היא הכשרת אנשי מקצוע אשר יגישו סיוע, טיפול ותמיכה מסוגים שונים, לקידום אוכלוסיות מגוונות בקהילה. הדבר נעשה בין השאר, באמצעות סדנאות שמפעילה עמותת מרכז גרנות שבהן מקבלים ידע וכלים מתחומי הפסיכולוגיה, מדעי החברה וכן מדעי ההתנהגות. בין השאר, לומדים במסגרת זו כיצד לקדם שיפור איכות תקשורת ושיח חברתי, כיצד לבצע גישור במקרי קונפליקטים וכן גישות ליישוב סכסוכים בדרכי נועם וללא אלימות.

חטיבת מרכז גרנות שאחראית על מקרים מיוחדים

זו היא חטיבה במסגרת המרכז, אשר מסייעת למי שנמצאים במצבי משבר, שלא קיבלו מענה מרשויות שונות או גופים אחרים. מדובר בעיקר על סיוע למשפחות שנמצאות במצוקה כלכלית.

חטיבת דור העתיד במסגרת מרכז גרנות

פעילות זו של המרכז, כוללת ארגון של ימי התנדבות, בהם קבוצות של בני נוער נשלחות לבצע פעילויות התנדבות שונות, עבור מגוון אוכלוסיות. זה יכול להיות למשל ילדים, נזקקים מסוגים שונים וקשישים. הפעילות מתקיימת בכל הארץ ובליווי של מדריכים ושל אנשי מקצוע שמספק המרכז.

 

חטיבת יחסים ותקשורת

חטיבה זו במרכז גרנות מקיימת פעילויות שונות, אשר מטרתן הפצת מידע בנושאי יחסים ותקשורת בחברה הישראלית. זאת, כולל סדנאות, ימי עיון ופרסום מאמרים שונים בכתבי עת. המטרה של פעילות זו, היא שיפור השיח החברתי, עם מתן כלים שבאמצעותם ניתן לפתח שיח קשוב, מכיל, סובלני ופתוח יותר לאחר. כך מקדמים קבלה של דעות שונות וקידום תקשורת בין אישית, למרות מצבים של פער אידיאולוגי.

 

חטיבת זוגיות ואהבה של מרכז גרנות

חטיבה זו של המרכז, מקדמת שיפור במערכות יחסים וזוגיות. הרעיון שעומד מאחורי זה, הוא שזוגיות ואהבה מהווים מפתח לקידום תקשורת בחברה הישראלית בכללה. הפעילות מתבטאת בקיום סדנאות זוגיות, לקבוצות או לזוגות, אותן מעבירים מטפלים זוגיים שהכשיר המרכז. פעילות זו, מקדמת מציאת זוגיות ושיפור היחסים במסגרת זוגיות קיימת. המרכז גם יוצר מדריכים בתחום הזוגיות, בפורמט כתוב או בווידאו.

 

עוד על מרכז גרנות

המרכז מפעיל גם חטיבת אחריות חברתית, אשר מעניקה תווי אחריות חברתית ותעודות הוקרה, למרכזים, עמותות, ארגונים ואנשים פרטיים, שלוקחים חלק בפעילות המרכז.

ניתן לתרום למרכז גרנות בדרכים שונות דרך אתר המרכז, כולל באמצעות טופס תרומה מאובטח, באמצעות העברה בנקאית, באמצעות שובר לבנק הדואר או באמצעות הוראת קבע.

לסיכום

זו היא עמותה עם פעילות רחבה ומטרות גדולות. מי שמתעניין בכך, יוכל למצוא מידע נוסף באתרה.