איך בוחרים דיאטה?

דיאטה ללא פחמימות

חולמים לרדת במשקל אבל לא יודעים איך? ובכן, בחירה של דיאטה מהווה את הדרך הבטוחה לתחילת תהליך הירידה. אולם, לא פעם הבחירה בדיאטה מסוימת עלולה לגרום לנזק – במקום לתועלת. כיצד ניתן בכל זאת לבחור את הדיאטה הנכונה בעבורנו? להלן הפרטים.

בחירת דיאטה נכונה: כל מה שרציתם לדעת

מדי שנה אלפי אנשים מגיעים להחלטה – אני רוצה להוריד במשקל. מאחר והשוק רווי במגוון רחב של דיאטות, לא פעם ההחלטה נופלת בעקבות תהליך לא נכון שאותו לא מצליחים לשמר לטווח הרחוק, ובשל כך עולים בחזרה במשקל. נוסף לכך, אחד הטרנדים החמים בענף הדיאטות הוא דיאטות בזק המבטיחות תוצאות תוך זמן קצר, אולם לרוב מדובר בדיאטות אשר ייכשלו, בעקבות ירידה לא מבוקרת במשקל ובהתאם לכך יצירת "טראומה" לגוף המשפיעה לא רק על תהליך החיטוב והירידה במשקל אלא גם על התחושה האישית. על כן, אם אתם חולמים לרדת במשקל השלב הראשון הוא לתאם פגישה אצל דיאטנית קלינית. מדובר באשת מקצוע אשר למדה במשך 3 שנים ועברה מבחן הסכמה במשרד הבריאות, והיא למעשה יכולה לעזור לכם לבצע התאמה מדויקת של דיאטה – בצורה בריאה. באמצעות דיאטנית ניתן  לבחון אפשרויות שונות, בהתאם לאורח החיים שלנו ולצרכים הנדרשים. אפשרות אחת היא דיאטה ללא פחמימות, ואילו אפשרות אחרת היא דיאטה המבוססת על חלבון. באמצעות ייעוץ מקצועי ותהליך מבוקר, תוכלו להגיע לתוצאות ולבחור באפשרות הנכונה לכם ביותר.

לא כל מה שעובד לאחר יעבוד גם לכם

נוסף לכך, לא פעם אנחנו בוחרים דיאטה בעקבות המלצות של חברים ובני משפחה. לא מדובר בדרך נכונה, וזאת בשל העובדה כי לא פעם אנשים יורדים בצורה משמעותית אך לא שומרים על המשקל. לא כל דיאטה שמתאימה לבן המשפחה מתאימה גם לכם,  ולכן לפני שאתם בוחרים בדיאטה מסוימת מומלץ לגשת לרופא לצורך ביצוע של בדיקות דם. דרך בדיקות הדם תוכלו לדעת מהם החוסרים שלכם, ובהתאם לכך לבחור בדיאטה המשלבת ירידה במשקל, אך גם שמירה על התוצאות אותם קיבלתם בעקבות הדיאטה. לדוגמה, אפשר לנסות דיאטה טבעונית כדי לשמור על הבריאות ולרדת במשקל, אבל זה לא בהכרח מתאים לכולם.

קבלת תמיכה דרך קבוצות ייעודיות

מומלץ לנסות ולחפש קבוצות תמיכה כמו קבוצות ייעודיות ברשתות החברתיות אשר במסגרתן גברים ונשים משתפים אודות תהליך הירידה במשקל, בהתאם לדיאטה אותה בחרתם. מדובר בדרך נהדרת לשמור על שגרת הדיאטה, ולשתף אנשים אחרים בתחושות שלכם. לסיכום, ליווי מצד דיאטנית כמו גם סקירה של סוגים שונים של דיאטות בהתאמה לצרכים שלכם ולחוסרים מהווים את המפתח ליצירת אורח חיים בריא, ושמירה על דיאטה מאוזנת ומבוקרת. אל תתפתו לתוצאות קצרות אלא התמסרו לתהליך, בין אם מדובר בהצטרפות לקבוצות חברתיות או שיתוף של בני המשפחה והחברים בתהליך. נוסף לכך, הקפידו לבצע פעילות גופנית בשילוב של הדיאטה אותה בחרתם, כך שתגיעו לתוצאות מצוינות – ומאוזנות.