איך לבחור שיפוצניק?

ההחלטה התקבלה ואתם מתכננים לשפץ את הבית. שיפוץ טומן בחובו לא מעט שלבים, אך השלב הראשוני שתיאלצו להתמודד עמו – הוא בחירת השיפוצניק. כיום, יש אנשי מקצוע רבים בתחום והבחירה בין כולם עשויה להיות מבלבלת במיוחד. כיצד תדעו לבחור את השיפוצניק הטוב ביותר עבורכם? יש לנו כמה טיפים שעשויים לעזור לכם בנושא.

איך לבחור שיפוצניק

לפני הכל – מהו סוג השיפוץ הרצוי?

לפני שתפנו לבעלי המקצוע השונים, תכננו את השיפוץ שאתם מעוניינים לבצע בבית. האם מדובר בשיפוץ נקודתי בסלון או חדר ילדים או שמא שיפוץ כללי? האם אתם זקוקים לשיפוצניק שיסייע בכמה עבודות קטנות או שמדובר בעבודה שעבורה נחוץ קבלן שיפוצים? חשבו על סדר הגודל של השיפוץ ועל העבודות שתרצו לבצע, כך תוכלו לדעת מי מבעלי המקצוע השונים יוכל לסייע לכם בתהליך.

חפשו שיפוצניקים עם המלצות

כיום ניתן למצוא המלצות על בעלי מקצוע שונים, לרבות שיפוצניקים. התחילו בסביבה הקרובה אליכם, חברים ובני המשפחה, ובררו מי מהם מכיר שיפוצניק טוב ואיכותי. כמו כן, ניתן למצוא ביקורות והמלצות בפורטלים ברחבי האינטרנט וברשתות החברתיות, שם תוכלו לקרוא אודות שיפוצניקים מומלצים ולבחור מבין הרשימה את בעלי המקצוע שרלוונטיים אליכם (מבחינת מיקום, ניסיון, התמחות וכו'). יתרה מזאת, אם בעבר עבדתם עם בעלי מקצוע בתחום השיפוץ, לא יזיק לבקש מהם המלצה לשיפוצניקים שעמם עבדו בעבר.

בדקו שלשיפוצניק יש ניסיון בתחום

שיפוצניקים בדרך כלל עוסקים במגוון רחב של שיפוצים, אך חשוב לבחור בשיפוצניק שתואם לסוג השיפוץ הרלוונטי לכם, למשל אם אתם מעוניינים לבצע עבודות גבס בביתכם, כדאי לבחור בשיפוצניק בעל ניסיון בעבודות גבס. בררו מול בעל המקצוע מהן העבודות בהן יש לו ניסיון וכמה שנים הוא עוסק בתחום. כמו כן, כדאי לבדוק מולו שאכן יש לו את כל ההסמכות הרלוונטיות ושהוא עובד כחוק.

דבר נוסף שכדאי לשים לב אליו, הוא הידע המקצועי. שיפוצניק עם ניסיון רב בתחום, בדרך כלל יהיה בעל ידע עשיר ויוכל לסייע לכם לתכנן את השיפוץ, ואף יעניק לכם מידע חיוני וטיפים שיעזרו לכם לצלוח את התהליך.

בחנו עבודות קודמות

דרך נהדרת לדעת אם השיפוצניק מתאים לציפיות שלכם היא לבחון את עבודותיו הקודמות. בעולם הטכנולוגי של היום, אין צורך להגיע לאתרי השיפוץ השונים או לבתי הלקוח, מאחר ותוכלו למצוא את רוב המידע הנחוץ לכם ברחבי האינטרנט. חפשו את אתר האינטרנט או עמוד הפייסבוק של השיפוצניק וצפו בעבודותיו הקודמות. כך תוכלו לוודא שסגנון העבודה שלו לשביעות רצונכם.

ערכו השוואת מחירים

ברוב המקרים, מחיר הוא לא הפונקציה לפיה תבחרו את השיפוצניק אך בהחלט תוכלו לברר את המחירים הממוצעים בתחום. לאחר שתבינו מהו היקף המחיר הממוצע עבור השיפוץ הרלוונטי לכם, תוכלו להשוות בין הצעות המחיר השונות. אגב, כדאי לוודא שחומרי הגלם כלולים בהצעת המחיר ושלא תיאלצו לשלם סכום נוסף עבורם.

חומרי עבודה שעומדים בתקן

בררו מול השיפוצניק מהם חומרי העבודה עמם הוא עובד והאם הם בעלי תו תקן. לפני שתשאלו זאת, כדאי להכיר לעומק את חומרי העבודה השונים על מנת שתוכלו לנהל שיחה עניינית.

בקשו הסכם עבודה

הבהירו לבעל המקצוע שאתם מעוניינים לעבוד מול הסכם עבודה, בו יעוגנו כל סעיפי השיפוץ, לרבות המחירים שסוכמו ביניכם ולוח הזמנים האידיאלי עבורכם. באמצעות ההסכם, תוכלו להבטיח שהשיפוץ יתבצע כפי שסיכמתם ומבלי לגרור עלויות נוספות ומפתיעות.

תכננו היטב את עבודות השיפוץ הרצויות, בררו אודות שיפוצניקים מומלצים ויישמו את הטיפים שצוינו מעלה על מנת שתוכלו לבחור בשיפוצניק האידיאלי ביותר עבורכם.