איך בוחרים ארונות הזזה?

ארונות הזזה

ארונות הזזה הם פתרון פונקציונאלי נהדר בעבור כל בית, ובעיקר בעבור חללים קטנים. עם זאת, השוק עצום והמגוון גורם ללא מעט בלבול בתהליך הרכישה. כיצד בכל זאת תוכלו לבחור ארון הזזה פרקטי אבל גם מעוצב? לפניכם המלצות לטובת קבלת החלטות.

ארונות ההזה – איך בוחרים את הארון המושלם?

אין ספק כי ארון הזזה נחשב לאחד הפריטים החשובים ביותר בכל בית, וזאת בשל העובדה כי מדובר בפריט פונקציונאלי אותו ניתן להתאים לכל חלל באופן המאפשר ליצור זרימה והרמוניה בחדר אך גם סדר ונגישות. אולם, בתהליך של בחירת ארונות הזזה צריך לקחת בחשבון לא מעט גורמים בכדי להוביל בסופו של דבר לתהליך רכישה המבוסס על  רכישה של מגוון ארונות הזזה באתר או בחנות, באופן שמשקף את הצרכים לצד עיצוב מנצח. מהם הפרמטרים החשובים ביותר בתהליך הבחירה? להלן הפרטים:

חומר גלם

לפני שאתם בוחרים את הצבע, הסגנון והעיצוב של הארון שלכם צריך לבדוק מהו חומר הגלם ממנו הארון עשוי. איכות חומר הגלם ייקבע בסופו של דבר את אורך חיי המדף של הארון, ועל כן רצוי להשקיע יותר ולבחור בחומרי גלם איכותיים כמו גם גימור איכותי עשוי פורמייקה, כל זאת בכדי להבטיח כי הארון אותו אתם רוכשים ישרת אתכם למשך תקופה ארוכה – וברמת גימור ואיכות מעולים. הארון מהווה חלק אינטגרלי מעיצוב חדר השינה, ולכן כדאי לבחור את חומר הגלם והגימור בקפידה.

גודל

מאחר ומדובר בארון שנועד לנצל את החלל באופן מיטבי, רצוי לפני שאתם מבצעים את הרכישה למדוד היטב את החדר בו אתם עתידים למקם את הארון, מתוך מטרה לבצע הזמנה של ארון שלא תופס מקום מצד אחד אך מצד שני בעל עומק המאפשר לאחסן מספר רב של פריטים. שימו לב למיקום המיועד שלו בחדר, בעיקר אם אתם רוצים לעצב את החדר לפי תורה מסוימת כמו תורת הפנג שווי.

גוון

הגוון של הארון יקבע את הטון של החדר ולכן עדיף לבחור בצבעים בהירים מבחינת הגוונים. שימו לב כי בתהליך הרכישה אתם רוכשים ארון עם ציפוי שמאפשר למנוע שריטות כמו גם כתמים, כאשר היום רוב ארונות הזזה מיוצרים באמצעות טכנולוגיה המאפשרת לבצע בחירה מדויקת של גוון, ע"פ בחירה ועם שימת דגש על מראה יוקרתי שמשתלב בצורה מושלמת עם כל חלל.

פונקציונאליות

בחירה של ארון הזזה צריכה להתבסס בראש ובראשונה על הפונקציונאליות של הארון. בדקו האם הארון מכיל מספר רב של מדפים כמו גם אפשרות מודולרית מבחינת החלוקה, וזאת בשל העובדה כי רבים מאיתנו נוטים לאחסן מספר סוגים שונים של פריטים ועל כן החלוקה הפנימית צריכה להיות מותאמת בדיוק לפריטים בהם אתם עושים שימוש באופן קבוע.

תוספות

אם בחרתם להתקין את הארון בחדר קטן, רצוי להוסיף תוספת בדמות של מראה אחת או יותר על גבי דלת הארון. מדובר בטכניקה מצוינת להגדיל את החלל באופן קל אבל גם פרקטי, בייחוד אם מדובר בחדר ארונות.

סגנון עיצוב

סגנון העיצוב של הארון צריך להיות תואם לסגנון העיצובי של הבית שלכם. מאחר וישנם סגנונות עיצוב רבים – רצוי לחשוב לעומק מהו הסגנון אותו תרצו להשלים דרך הרכישה של הארון, ולא רכישה שמבוססת על טרנדים. בסופו של דבר מדובר בפריט שעתיד להישאר איתכם למשך שנים רבות, ועל כן היצמדו לטעם האישי, בין אם מדובר בארון מעוצב בסגנון כפרי או ארון מודרני המשלב קווים נקיים.

 

לסיכום, ישנם לא גורמים שמשפיעים על תהליך הבחירה בארון הזזה. קחו את הזמן, בצעו השוואת מחירים ובדקו היטב כי אתם רוכשים את הארון דרך חברה מקצועית אשר מעניקה לכם אחריות מלאה כמו גם התקנה. בכך, תוכלו לעצב את הבית אך גם ליצור פתרון פונקציונאלי מדויק לכל חלל בבית – סלון, חדר השינה או חדר ארונות מפנק.