איך לבחור משקפי שמש

משקפי שמש הפכו כבר מזמן הפכו לסמל סטטוס, כאשר כיום, יותר ויותר אנשים שמים לב לעיצוב הפריט, יותר מאשר לנוחות או לאיכותו.

זוג משקפיים מעוצב ויפה, יוסיף מאד למראה החיצוני ובמידה ותבחרו במותג מוביל – תוכלו לייצר את הרשום הרצוי. אבל כיצד בוחרים משקפי שמש? הנה כמה טיפים טובים שיאפשרו לכם בחירת העיצוב הנכון, איכות ונוחות.

משקפי שמש

בחירת מותג איכותי

כאשר אתם ניגשים אל חנויות האופטיקה, יש לבחור מותג מוביל, תוך שאתם יודעים כי המשקפיים הממותגות יאפשרו לכם נוחות, הגנה מפני קרני השמש, כמו גם נוחות בעת השימוש.

זה נכון, בדוכנים המציעים פריטים ב 20 שקלים אפשר למצוא זוג יפה. אך תמיד יש לוודא כי מדובר בפריט איכותי שמאפשר הגנה מקסימלית מקרני UV 400 באישור תו תקן אמריקאי.

התאמה אל מבנה הפנים

כעת לאחר שווידאתם כי ישנה ההגנה הנדרשת מפני קרני השמש, יש לבחור דגם על פי התאמה למבנה הפנים. עבור מפנה פנים עגול: מומלץ לבחור משקפיים עם עיצוב מרובע ופחות כזה שנוטה להיות עגלגל. בכך תוכלו להשוות מראה פרופורציונאלי לפנים.

עבור מבנה פנים מרובע, יש לבחור זוג שירכך את הפנים ולבחור משקף המעוצב בצורה חתולית או אובאלית.

לפנים מחודדת בחרו מסגרת עגולה ליצירת פרופורציות. אם ניחנתם במבנה ]נים צר וארוך – כדאי לבחור משקפיים בסגנון ג'קי אונאסיס (רחבות לצדדים בעלות מסגרת כהה או מעוגלות) או כאלה המעוצבות בסגנון "טייסים".

משקפי שמש

בחירת משקפי שמש אופטיות

אם אתם חובשים משקפי ראייה או משתמשים בעדשות מגע, תוכלו להקל על עצמכם ולבחור משקפי שמש אופטיות. משקפיים אלא משלבות בין עדשות ראייה לבין כאלה המגנות על העיניים, תוך קבלת שני פתרונות בפריט אחד. כיום ניתן לייצר פריטים כאלה בקלות, אך תיתכן עלייה במחיר. בכל מקרה, זה שווה!

פלסטיק או זכוכית?

ברשתות האופנה תוכלו למצוא מגוון רחב של משקפי שמש עם עדשות מפלסטיק או זכוכיות. דעו כי אלה העשויות זכוכית נחשבות איכותיות יותר, אך יש לוודא כי הן עמידות נגד שריטות. במידה ואתם מחליפים דגם כל יומיים, תוכלו להתפשר על משקפי שמש מפלסטיק.

משקפי שמש

אחריות

כעת יש לוודא כי אתם מקבלים אחריות על הפריט שאתם רוכשים. מרבית רשתות האופטיקה יקנו אחריות של שלושה חודשים מפני התקלפות או היווצרות סדקים שלא משבירה. שמרו את טופס האחריות בארנק.

אופנה

לעולם אל תהיו קרבן אופנה! בצעו התאמה נכונה למבנה הפנים ולצרכים שלכם. זוכרים את המשקפיים הענקיות שכיסוי את כל הפנים וגרמו לנו להראות כמו חיפושיות? או את המשקפיים העגולים בסגנון ג'ון לנון שחבשנו בגאווה בשנות ה 90? כל אלה יזכירו לכם כי בנוגע לאופנה, יש לבצע התאמה לפנים ולסגנון האישי ורק לאחר מכן התעדכנות בכל מה שטרנדי וחדיש.

זה נכון, הדרך אל משקפי שמש מתאימות ואיכותיות לא תמיד קלה. אך באמצעות מתן תשומת לב לטיפים שנתנו כאן, תוכלו לבצע בחירה נכונה!

קראו גם: איך קונים נעליים באינטרנט?