איך מגייסים משקיעים למיזם?

אחד מהאתגרים הגדולים של בעלי עסקים הוא גיוס משקיעים לעסק לטובת הפעילות העסקית. אם גם אתם מחפשים משקיע לעסק שלכם ולא יודעים איך לפעול, קבלו את כל הטיפים לגיוס משקיעים לעסק.

בצעו עבודת הכנה

גיוס משקיעים זה לא דבר של מה בכך ואם לא תעשו עבודת הכנה מקצועית אתם עלולים למצוא את עצמכם ללא מימון. אין תשובה אחת שעונה על השאלה הקשה איך נכון לבצע גיוס משקיעים למיזם. לכן, לפני שאתם ממהרים להיפגש עם המשקיעים אנחנו ממליצים לכם להציג את האסטרטגיה שלכם למשקיעים מדומים. זה לא באמת משנה מול מי תציגו את הדברים, בין אם חבר, בן משפחה או כל אדם אחר.

בסופו של דבר, אתם צריכים להכין את עצמכם למצב שבו המשקיעים הפוטנציאליים ישאלו אתכם שאלות, לעיתים שאלות קשות, ירצו לדעת מה הסיכון שיש להם בהשקעה ועוד. אם תבואו לפגישות הללו לא מספיק מוכנים ותגמגמו את עצמכם לדעת, יש מצב שזה ישים מקלות בגלגלים שלכם ושלא תצליחו להשיג מימון.

השיגו מימון ראשוני

אנחנו ממליצים לכם לגייס הון ראשוני שיסייע לכם להתניע את העסק, להעסיק אולי צוות מצומצם שיתחיל את הפעילות, לייצר פעילות דיגיטלית ופעילות עם לקוחות ממשיים כך שהעסק שלכם יתחיל לנוע. כשתבואו לפגישה עם המשקיע הגדול הוא כבר יוכל לראות שיש פה עסק שכבר עובד, אולי אפילו מרוויח והסיכוי שהוא ירצה להשקיע בו הוא כמובן גדול יותר. אגב, ברוב המקרים המימון הראשוני יהיה מתקציב אישי שלכם או של מישהו מהמשפחה שלכם שמאמין במה שאתם עושים, זה דיי נדיר להשיג מימון ראשוני ממשקיע חיצוני.

 

 

בדקו אם מגיע לכם מענק

לפני שאתם פונים לציבור הרחב ומבקשים ממנו להביע את האמון שלו בעסק שלכם, אנחנו ממליצים לכם לבדוק אם מגיע לכם לקבל מענק עבור הפעילות שלכם. ברוב המקרים המענק הזה מגיע מקרנות סיוע לעסקים או ממענקים שונים שהמדינה נותנת מעצמה לעסקים כמו שלכם. חלק מהגופים שאליהם תפנו על מנת לקבל מענק יעשו את זה כחלק מהלוואה וידרשו לקבל את ההחזר בעתיד, זה נקרא בשפה המקצועית מענק הלוואה. נכון, אמנם מדובר בהלוואה לכל דבר, אך אם זה יעזור לכם להניע את העסק אז אין סיבה שלא תיקחו אותה.

פנו לגיוס המונים

כיום יש מגוון רחב של פלטפורמות שבאמצעותן תוכלו לגייס כסף לפעילות שלכם בעזרת הציבור הרחב. העניין הוא שאתם צריכים לגרום לציבור להאמין בעשייה הזו כי אחרת הוא לא יתרום לכם. תרומה כזו תעזור לכם ולעסק שלכם לקבל דחיפה קדימה ולהתחיל את הפעילות שלכם. השלב הבא, שלב הגיוס של המשקיעים הגדולים יהיה קל הרבה יותר.

נסו לגייס משקיעים

בשלב הזה לאחר שהעסק שלכם כבר נע עם הפעילות שלו ואתם לא מדשדשים מאחורה, זה הזמן שבו אתם באמת יכולים לפנות למשקיעים. כפי שציינו, הגיעו מוכנים וחברו אותם כמה שיותר לעשייה שלכם. ספרו להם על העסק, חברו אותם, בואו עם הוכחות ונסו לרתום אותם. תגיעו לפגישה איתם כשיש לכם כבר בראש סכום הגיוני שאותו אתם רוצים שהם ישקיעו. אם תגיעו עם סכום דמיוני זה פשוט לא יצליח.

לסיכום

אם אתם רוצים לגייס משקיעים לעסק שלכם אנחנו ממליצים לכם להגיע מוכנים לפגישה ולהוכיח להם, הלכה למעשה, שהעסק שלכם חיי, בועט, מכניס כסף ושבאמת שווה להשקיע בו.