איך לחטב את הגוף: כך תקבלו גוף מעוצב באמצעות פילאטיס

אם אתם רוצים לשמור על גוף בריא בכל גיל, חשוב שתדעו כי באמצעות פילאטיס ושילוב של תזונה נכונה, תוכלו לשמור על גוף חטוב ובריא.

אבל מה יש באימון פילאטיס ששומר על מבנה הגוף ומחטב אותו? ומהי באמת תזונה נכונה? כל הפרטים בהמשך.

אימון פילאטיס – לחזק, לחטב ולהאריך את הגוף

אימון פילאטיס שהומצא על ידי ג'וזף פילאטיס, הוא שיטת אימון שהחלה את דרכה בשנות ה 20 בגרמניה, כאשר שיטת האימון מטרתה העיקרית הייתה לסייע לחיילים להחלים מפציעות.

האימון הגיע עם הזמן גם לארצות הברית והתגלה ככזה שגם שומר ומגמיש את הגוף, אך בד בבד מחטב את הגוף, עוזר באיזון הגוף ושמירה על שיווי המשקל, תוך שתנועות הפילאטיס מאריכות את עצמות הגוף ואת השרירים.

בשל כך אומצה השיטה גם בישראל, וכיום כבר מזה 20 שנים ויותר, ניתן למצוא מגוון מכונים וחללי סטודיו המתמחים בפילאטיס.

סוגי האימון

אימון פילאטיס נחלק לשלושה סוגים עיקריים, ביניהם: פילאטיס רצפה, פילאטיס מכשירים ופילאטיס בהריון.

לכל שיטה היתרונות שלה כאשר:

פילאטיס רצפה מסייע לעבוד על יציבות וגמישות הגוף, תוך עבודה על ייצוב הגוף ושימוש במשקל הגוף, כמו גם עבודה על נשימות והחזקת הבטן בכל זמן האימון. אימון זה הכולל המון כוח, מסייע לחטב את הגוף.

פילאטיס מכשירים לעומת זאת עושה שימוש במכשירי פילאטיס מיוחדים שבאמצעותם מפעילים משקל על הגוף. אימוני אלה כוללים אימוני התנגדות שעובדים על יציבה נכונה, מתיחה של שרירי הגוף, והארכת השרירים.

פילאטיס בהריון מסייע רבות לנשים שכבר מנוסות באימון לשמור על מבנה גופן, תוך שפילאטיס מעניק גמישות, הוא משחרר את השרירים ובכך מקל על כאבי גב. בנוסף, באמצעות האימון ניתן לשחרר לחץ מאזור הרחם: מה שמפנה מקום לעובר ומקנה לו בריאות טובה יותר.

תזונה נכונה – התאמה אישית

כפי שהזכרנו, שילוב של פילאטיס או כל פעילות גופנית באופן קבוע עם תזונה נכונה, יסייע מאד לעצב את הגוף ולשמור על גוף חטוב. בשל כך חשוב לשכוח מדיאטות הכאסח או דיאטות בזק שנמצאות ברשת האינטרנט, ויש להתאים תפריט דיאטה אישי על ידי ייעוץ דיאטטי או על ידי פגישה עם תזונאית. כיום ניתן להיפגש עם תזונאית של קופת החולים שלכם ולקבל ייעוץ חינם.

עם זאת חשוב לדעת כי תהליכים של הרזייה ותזונה נכונה כוללים בתוכם שתיית נוזלים, ויתור על קמח לבן תוך מעבר ללחם קוסמין, שילוב של המון ירקות בתפריט היומי, הוצאת ממתקים שמכילים סוכרים מעובדים ומזונות מעובדים מהבית, והכל בשילוב של שתייה חליטות תה טובות, והורדת כמויות הסוכר האלכוהול והקפה. כמו כן, הקפידו על ארוחות מסודרות, צריכת מזונות המכילים סיבים תזונתיים והשתדלו לצרוך מזונות העשירים בוויטמינים.

 

על מנת שתוכלו לראות תוצאות, התחילו לשמור על תזונה נכונה ומאוזנת, נוסף אליה שלבו את אימוני הפילאטיס בסדר היום שלכם. תוכלו לצפות בסרטונים הממחישים את תרגילי הפילאטיס ולהתאמן באימון פילאטיס בבית. אם אתם מעוניינים באימון עם הדרכה, בררו אם קיימים מכוני פילאטיס באזורכם, בררו על המדריכים, והירשמו לשיעור ניסיון בסטודיו לפילאטיס. בררו עם חבריכם אם הנושא מעניין אותם, כך תוכלו להתאמן יחדיו ולהעניק מוטיבציה אחד לשני.