איך לטפל בהתקרחות?

התקרחות היא בעיה אשר משפיעה לא רק על הביטחון והדימוי העצמי, אלא גם על המראה של כל אחד מאיתנו. כיצד ניתן לטפל בהתקרחות? על כך – במדריך הבא.

סובלים מהתקרחות? לא מדובר בסוף הסיפור

הצמחת שיער באמצעים טבעיים

אם בעבר בעיה של התקרחות חייבה שימוש בפאות, כיום ניתן לומר כי ישנם לא מעט אמצעים טכנולוגיים ורפואיים אשר במסגרתם ניתן להשיב את השיער שנשר. למעשה, טכניקה של השתלת שיער נחשבת לטכניקה הטובה והיעילה ביותר לצורך טיפול בבעיית נשירה, וזאת באמצעות החדרה של זקיקי שיער אל תוך הקרקפת. מדובר בטיפול בעל שיעור הצלחה גבוהה של מעל ל 85%, אולם הוא אינו מתאים לכולם. אם אתם סובלים מהתקרחות באזורים ספציפיים, אפשר לעודד הצמחת שיער באמצעים טבעיים, כפי שנסביר כעת:

תכשירים ייעודים לטיפול בהתקרחות

באמצעות רכישה אצל חנות מקצועית ניתן לבצע רכישה של תכשירים ייחודים המכילים ריכוז גבוה של חומרים פעילים וטבעיים, לצורך עידוד צמיחת השיער. לא מדובר בתרופת קסם אלא במוצר אשר נועד לעודד את צמיחת שורש השיער. מדובר בתכשירים בטוחים לשימוש, והם מכילים מינרלים כמו גם ויטמינים מצוינים בעבור חיזוק שורש השיער, ובהתאם לכך גם עיכוב הנשירה.

תזונה מאוזנת

מחקרים מצאו כי לתזונה שלנו יש מרכיב משמעותי מאוד בתהליך נשירת השיער, ולכן חשוב להקפיד על צריכה של מזון שאינו מעובד ואשר עשיר בסידן ומינרלים. כאשר התזונה לקויה, קצב נשירת השיער מתגבר ובהתאם לכך גם הנשירה. על כן, מומלץ לגשת ולתאם פגישה עם תזונאי/ת, בכדי ליצור תפריט מאוזן ועשיר בחלבונים. נוסף לכך, מומלץ לאמץ לשגרת היום מיצים טבעיים וירוקים, בכדי להעניק אנרגיה לגוף ובהתאם לכך גם לחזק את סיב השיער בשל ריכוז החומרים הפעילים המצוי בירקות כמו סלרי, תרד, נענע, פטרוזיליה ומלפפון.

הימנעות ממוצרים כימים ומעבר למוצרים טבעיים

אם אתם מקפידים להשתמש במכשירי פולטי חום, זה הזמן להפסיק בשל ההשפעה הרסנית של החום על השיער. נוסף לכך, מומלץ להשתמש בתכשירי שיער טבעיים ללא חומרים משמרים. באמצעות שמן קוקוס לדוגמא ניתן להזין את השיער בלחות, כמו גם לחזק את סיב השיער. ברחבי הרשת ניתן לאתר בקלות מסכות ייחודית לנשירת שיער, ובהתאם לכך לסגל שגרת טיפוח אקולוגית אך גם ידידותית לשיער, ואפילו לרקוח בעצמכם את מוצרי הטיפוח.

לסיכום, ישנם לא מעט אמצעים טבעיים כמו תוספי תזונה אשר מהווים טיפול אלטרנטיבי לצורך נשירת שיער, אולם לא מדובר בתרופת קסם. אם אתם סובלים מנשירת שיער מסיבית, מומלץ לבחון אלטרנטיביות נוספות כמו השתלת שיער כמו גם הזרקה של זריקות PRP – טיפול חודרני הכולל הזרקה של פלסמת דם אל הקרקפת, לצורך עידוד צמיחת השיער. מדובר בטיפול המתבצע בקליניקה מוסמכת בלבד, ועל כן שימו לב כי אתם מקבלים המלצות כמו גם בוחנים את האלטרנטיביות הטבעיות לפני טיפול חודרני.