איך למצוא עורך דין לתביעה בביטוח לאומי?

עורך דין לתביעה בביטוח לאומי

עורך דין שעוסק בתחום הביטוח הלאומי ותחומי הנזקין הוא איש מקצוע שמטרתו לסייע לאזרחים ותושבי ישראל למצות את הזכויות שלהם ובכלל זה גם מימוש של זכויות רפואיות. זכויות אלה, ניתנות על ידי המדינה משמע: מעובדי המוסד לביטוח לאומי שמוכשרים להעניק קצבאות וגמלות.

מי שיזדקק לסיוע כזה, הם אנשים שזקוקים לקצבה או גמלה (קבועה או חד פעמית) על מנת להמשיך לחיות באיכות החיים שהם רגילים אליה, בעוד שהמוסד לביטוח לאומי גובה בכול חודש כספים מכל אזרח, על מנת שיוכל לחלק אותם באופן יחסי למי שהוכח כי הוא זקוק להם. במדינה שלנו, יש קשישים שזקוקים לקצבה או טיפול סיעודי אותו הם מקבלים דרך הביטוח הלאומי, כמו עובדים שזכאים לפיצוי בעת תאונת עבודה/ נשים שיקבלו דמי לידה/ קצבה לילד נכה / קצבת נכות ועוד.

במידה ואתם לא מצליחים למצות את הזכויות שלכם אל מול הביטוח הלאומי, או במידה ולא קיבלתם את הקצבה או הגמלה הדרושה ואתם עומדים בפני בירוקרטיות קשות – חשוב לבחור עורך דין מקצועי שיסייע לכם למצות את הזכויות שלכם.

אבל כיצד מבין מגוון רחב של עורכי דין, מוצאים את המתאים ביותר? הנה מספר דגשים שצריך לשים אליהם לב:

ניסיון ומקצועיות

כדי למצוא עורך דין טוב, יש לבחון את שירותי המשרד שלו ולהבין אם הם מתאימים לצרכים שלכם, כך מסביר אבנר הייזלר, מי שעוסק בתחום הביטוח כבר מספר שנים. הכנסו לאתר של איש המקצוע ובדקו אם הוא מציע שירותים כגון: סיוע בעת אבדן כושר עבודה, ייצוג אתכם בוועדות של ביטוח לאומי, מיצוי זכויות של אזרחים וכדומה. שימו לב כי עורך הדין עוסק בתביעות ביטוח כלליות מול חברות פרטיות (זאת במקרים שיש לתבוע גם את חברת הביטוח הפרטית). וודאו כי המשפטן מכיר את כל רזי המקצוע והערכאות המשפטיות וכי יש לו ניסיון של שנים במתן ייעוץ סיוע וייצוג מול המוסד לביטוח לאומי.

נסו לקבל המלצות

חשוב לוודא כי  לאיש המקצוע המלצות טובות, כמו גם הצלחות בתיקים מהסוג שלכם, מציין אבנר הייזלר. ברשתות החברתיות אפשר למצוא קבוצות שממליצות על עורכי דין, כמו גם פורומים שמיועדים לאיתור אנשי מקצוע. שימו לב כי אחוזי ההצלחה של עורך הדין גבוהים, בעוד שניתן לחפש את שמו בגוגל ולבחון פסקי דין שהיה מעורב בהם.

הצעת מחיר

לבסוף יש לשים את הדגש על הצעת המחיר של איש המקצוע ביחס לשירות שהוא מציע, ממליץ אבנר הייזלר. יש עורכי דין שיגבו שכר טרחה עבור ייצוג מול חברות הביטוח, ויש כאלה שיעבדו רק על קבלת אחוזים מסכום הפיצוי שתקבלו. ישנם משפטנים שגובים שכר שעתי ואף עורכי דין שעובדים בהתנדבות, זאת דרך משרד המשפטים.

בחרו  משפטן טוב אמין, יסודי וזריז – ותוכלו לזרז הליכים מול חברות הביטח והמוסד לביטוח לאומי, ובכך לקבל ולמצות את הזכויות שלכם במהירות.