איך עוברים דירה בקלות?

מתכננים לעבור דירה בקרוב והמחשבה הראשונה שלכם היא כאב ראש? ובכן, אתם לא לבד. מעבר דירה מהווה משימה לא פשוטה לאף אחד, בין אם מדובר במעבר של אדם יחיד ובוודאי כאשר מדובר במעבר ביחד עם ילדים. בשביל לסייע לכם לבצע את המעבר בקלות ואפילו במהירות, בחרנו להציג את כל הפרמטרים שיסייעו לכם לסיים את התהליך על הצד הטוב ביותר, ולעבור לדירה החדשה שלכם ברגל ימין. מוכנים? בואו נתחיל.

רכישה של קרטונים איכותיים

מעבר דירה מוצלח מבוסס בראש ובראשונה על רכישה של מוצרי אריזה איכותיים. כיום ניתן לבצע הזמנה של חבילת קרטונים לאריזה מגט פקינג במחיר מצוין ועם משלוח מהיר עד הבית, כאשר היתרון של רכישה מהאתר נובע גם בשל החיסכון בזמן וגם בכסף לאור מחירים אטרקטיביים אלא גם בשל קרטונים איכותיים שגם יאפשרו לכם לאחסן את הפריטים שלכם בצורה מסודרת ובטוחה, ובכך להימנע מחיפוש בדקה ה-90 של מוצרי אריזה לטובת מעבר חלק.

תכנון מוקדם לאריזה וסינון

המחשבה על מעבר דירה היא מחשבה מטרידה שיוצרת לא מעט חששות. בשביל להפיג את החשש כמו גם ליצור מרווח ביטחון, מומלץ לנצל את ההזדמנות ולהתחיל להתכונן לקראת המעבר באמצעות סינון של חפצים ומיון לקבוצות, כל זאת מתוך מטרה לשמור על סדר וארגון, לפחות כשלושה שבועות לפני יום המעבר. יש לכם קצת זמן פנוי בסדר היום העמוס או בסוף השבוע? קחו אחריות על חדר אחד והתחילו לעבוד, ובכך תוכלו לחסוך לעצמכם זמן ואף לסמן וי על משימה שסיימתם עוד לפני תחילת המעבר.

 

 

תרומה של חפצים

יש לכם יותר מדי חפצים לקראת מעבר הדירה ואתם מרגישים שאתם לא מצליחים לעמוד בעומס? ובכן, זה הזמן לסנן את הפריטים שלכם למספר מחלקות – מה נשאר, מה עוזב ומה נזרק. את מה שעוזב אפשר לתרום דרך פלטפורמות כמו למשל הרשתות החברתיות עם קבוצות ייעודיות שבהן ניתן לתרום את החפצים או למכור אותם. במידה והחפצים כמו למשל ריהוט במצב טוב, אפשר למכור בעלות כספית מופחתת במסגרת של יד שנייה ובהתאם לכך לא רק להימנע מאריזה של חפצים שאתם לא צריכים אלא גם ליצור תרומה לקהילה המגיעה לידי ביטוי במסירה או מכירה בעלות מופחתת.

תיאום אנשי מקצוע

אלמנט מהותי בתהליך של מעבר דירה כולל כמובן את אנשי המקצוע כמו מובילים, ספקים ועוד. מומלץ לתאם לאותו היום של המעבר את כל אנשי המקצוע וכן לוודא מולם כי אכן הכול מטופל בצורה הטובה ביותר, כל זאת מתוך מטרה להימנע ממצב שבו אתם מוצאים את עצמכם עם שפע של משימות פתוחות בדקה ה-90. רשמו לעצמכם ברשימה מסודרת את אנשי המקצוע כולל מספרי טלפון, והרימו טלפון לוודא כי אכן הכול מטופל כיום לפני המעבר, בייחוד בכל הקשור לחברת ההובלה, חברת האינטרנט הקווי וכן אנשי מקצוע נוספים כמו למשל חשמלאים, אינסטלטור, קבלן שיפוצים ועוד.

תעסוקה לילדים

במידה ואתם מתכננים לעבור דירה ביחד עם ילדים קטנים, חשוב להיערך מראש ולהביא להם משחקים או פעילויות שיעסיקו אותם בזמן המעבר ובכך ימנעו מכם הסחת דעת ובזבוז של זמן בעקבות התרוצצות של הילדים. במידה ומדובר בילדים גדולים, אפשר ואף רצוי לגייס אותם גם למשימה של מעבר הדירה על ידי האצלת סמכויות, כך שניתן יהיה לחלק את החדרים השונים לכל אחד מהילדים ובכך לקצר באופן משמעותי את זמן האריזה ובהמשך גם פריקה וסידור מחדש.

לסיכום

מעבר דירה הוא אתגר ממשי גם בעבור מי שכבר עבר את התהליך בעבר. יחד עם זאת, באמצעות תכנון נכון הכולל הזמנה של חומרי אריזה, תיאום עם אנשי המקצוע, מיון וסידור של הפריטים וכן תעסוקה לילדים ניתן יהיה להוביל ליצירה של מעבר דירה מוצלח, ללא תקלות בלתי צפויות ועם שימת דגש על סדר וארגון. והכי חשוב – קחו נשימה עמוקה, כמה ימים ותוכלו כבר להרגיש בבית.