איך לתכנן חתונה?

הטבעת כבר על האצבע, וכעת אתם צריכים להתחיל לתכנן את האירוע הגדול והמרגש ביותר בחייכם. אם אתם קצת חוששים, ולא יודעים מאיפה להתחיל – דעו שזה בסדר. ריכזנו בעבורכם את כל הטיפים חשובים, ולו כדי שתוכלו לארגן את החתונה באופן מושכל וללא לחצים. שנתחיל?

היצע רחב, בחירה אחת

תעשיית החתונות הביאה עמה לא מעט חידושים, ואין ספק שכיום יש לא מעט אטרקציות ורעיונות ייחודיים עבור חתונות, כך למשל, אתם יכולים להביא קיאק פירות מהפנט, לדאוג לעמדת שזירה ייחודית בקבלת הפנים, או אפילו לבקש מזמר מוכר שיכניס אתכם לחופה. כדאי לערוך בתור התחלה רשימה של הדברים החשובים לכם ביותר, ועל מה אתם לא מוכנים להתפשר, כך תוכלו לעמוד מול ההיצע הרחב, ולדעת למי לסרב ועל מה לא לוותר.

איך מתחילים?

ראשית, הכינו רשימת אורחים מסודרת בקובץ אקסל, כשרצוי לחלק את הרשימה לכמה חלקים: משפחה, חברים, חברים של ההורים וכו'. לאחר מכן, נסו לאמוד את כמות האנשים שלדעתכם בוודאות יגיעו לאירוע, כך שתהיה לכם כמות מוזמנים שעליה תוכלו להתחייב לאולם. לאחר מכן, כדאי להגדיר תקציב עבור האירוע, ולו כדי שתוכלו להשיב את ההשקעה ואולי אפילו להרוויח.

בשלב הבא, התחילו לחפש אולמות רלוונטיים, כאלה שממוקמים באזורים שמתאימים לכם. בשיחת הטלפון הראשונה לאולם, נסו לברר את מחירי המנה, ואת העלויות הנלוות למחיר. שימו לב שלרוב יש לשלם על תאורה והגברה בנפרד, כמו גם על עיצוב החלל ועל אטרקציות נוספות שהאולם מספק. ערכו רשימה מסודרת של כל האולמות, של מחירי המנה ושל מה שהאולם מציע לכם, וקבעו פגישות עם האולמות הרלוונטיים לכם. בסיום התהליך תוכלו לבחור את האולם האידיאלי ביותר, זה שהתחברתם אליו וזה שמתאים לתקציב שלכם.

איך מתכננים חתונה

בחירת ספקים

לאחר שקבעתם תאריך, וסגרתם עם האולם, זה הזמן לבחור את הספקים שלכם, החל מצלמים, דיג'יי, איפור, שיער וכו'. ערכו רשימה של כל הספקים הנחוצים לכם (ניתן להיעזר בקבוצות פייסבוק ייעודיות), ונסו לחפש המלצות על ספקים שעובדים באזור בו תתקיים החתונה. בקשו הצעות מחיר מהספקים, ובחרו את הספקים שמתאימים לכם, הן מבחינת מחיר, הן מבחינת זמינות והן מבחינת רמת העבודה.

בשלב זה תצטרכו לבחור את האאוטפיטים שלכם, ועל כן מוטב לגשת לכמה מקומות, למדוד, להתלבט ורק לאחר מכן לבחור את האאוטפיט האידיאלי. יתרה מזאת, ישנן לא מעט אטרקציות נהדרות לחתונות. נסו להבין מהן האטרקציות שמעניינות אתכם, החל מקיאק פירות, דרך עמדות ייחודיות בקבלת פנים ועד לרכישת אביזרים לרחבה.

כמה טיפים חשובים:

  • למרות שמדובר באירוע מרגש, חשוב לקבל החלטות בכובד ראש, ולהימנע מהוצאות מיותרות. יש לא מעט אפשרויות לחיסכון כספי באירוע, החל מסגירתה חוזה מול האולם ועד להתנהלות מול ספקים.
  • כדאי לבצע מעקב של כל ההוצאות, ולו הקטנות ביותר, על מנת שתוכלו לחשב את עלויות האירוע באופן המדויק ביותר.
  • רצוי להצטייד במחברת ייעודית לתכנון החתונה, ולהבי אותה עמכם לכל הפגישות עם הספקים. במחברת תוכלו לכתוב את כל הפרטים החשובים שיסייעו לכם להחליט מי מבין הספקים הוא האידיאלי ביותר בעבורכם.

חתונה היא אחד האירועים המרגשים ביותר בחיים, וחשוב ליהנות מתקופת האירוסין כמה שניתן. נסו להיעזר בחברים ובני משפחה, ולו כדי שיסייעו לכם לארגן את החתונה המושלמת. מזל טוב!