איך משפצים דירה ישנה?

כמעט כל אחד מאיתנו ירצה לבצע בשלב מסוים בחיים שיפוץ של דירה ישנה. בין אם מדובר בשיפוץ לצורך מכירה והגדלת רווחים, שדרוג דירה שרוצים להשכיר או דווקא דירת המגורים שלכם – הצעד הזה הוא בהחלט חשוב ויכול לעזור לרענן את התחושה הכללית בבית. יחד עם זאת, מי שלא יבצע שיפוץ בצורה מסודרת, לאחר מחשבה ותכנון מקיף ומעמיק, צפוי להיגרר להוצאות כספיות מוגזמות ומיותרות כאשר במקרים מסוימים, גם התוצאה הסופית לא תהיה מספיק טובה. בשל כך, אם גם אתם מתכננים שיפוץ של דירה ישנה בקרוב, אנו ממליצים לעשות זאת בנחת, לאחר שקלול כלל הנתונים וכמובן אחרי סקר שוק מקיף. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לקראת הצעד הזה.

שיפוץ תשתיות ובחירת קבלנים

ההחלטה החשובה ביותר לקראת שיפוץ, היא מי הולך להיות בעל המקצוע שיבצע עבורנו את המלאכה. ישנם מקרים בהם השיפוץ הוא עניין נקודתי, כאשר רוצים למשל להחליף את הצנרת בדירה ואז יש לחפש איש מקצוע ספציפי שיבצע את העבודה. במקרים אחרים, השיפוץ הרצוי הוא כולל ומקיף יותר, ויש לדאוג לשדרוג של תחומים שונים יותר בבית. אפשרות מצוינת במקרה הזה היא למצוא קבלן ראשי, המאגד תחתיו את שאר קבלני המשנה ודואג לכל השיפוץ מא' ועד ת'. כך למשל, אם אתם תושבי הבירה, מומלץ בהחלט למצוא קבלן שיפוצים בירושלים שיכול לאגד תחתיו את קבלני המשנה. לצעד הזה יש חשיבות גדולה במיוחד במקומות כמו ירושלים, בהם התשתיות ושיטות הבנייה הן עתיקות יחסית ויש צורך בהיכרות עם טכניקות שיפוץ מתקדמות. כעת, בואו נדבר על סוגים שונים של שיפוץ שניתן לבצע.

שינוי מספר החדרים

אחד השינויים המשמעותיים יותר שניתן לבצע הוא שינוי של מספר החדרים בדירה. אפשרות אחת, בה בוחרים הרבה זוגות עם ילדים שכבר עברו לגור לבד, היא שבירת קירות שמורידה את מספר החדרים בבית אומנם, אבל הופכת כל חלל להרבה יותר מרווח וגדול. האפשרות השנייה מתאימה דווקא למשפחות שגדלו או למי שמעוניין להשכיר דירה לסטודנטים ורוצה להגדיל את מספר החדרים בבית. בעניין הזה, חשוב מאד לשים לב כי השיפוץ שתבחרו תואם את תוכנית העירייה או הרשות המקומית, שכן אתם לא מעוניינים לעשות צעדים המנוגדים לחוק.

צביעה

פעמים רבות ישנם צעדים קלים ופשוטים שיכולים להפוך את הבית להרבה יותר נעים, ועל אף שנדמה כי צביעה של הבית זה דבר מורכב, האמת היא שזה פשוט מאד, לא מצריך בזבוז זמן רב ובדרך כלל גם לא כל כך יקר. אפשרות אחת היא לתת לבעל מקצוע לעשות זאת עבורכם, מה שיעלה כמה אלפי שקלים בודדים, אבל אם יצא לכם לצבוע בתים בעבר, שווה לדעת שזה משהו שאתם בהחלט יכולים לעשות גם בעצמכם וכך תרוויחו חיסכון משמעותי בהחלט. אין ספק כי צביעה תוכל לשדרג את הבית באופן משמעותי ולתת לו חיים חדשים.

איך משפצים דירה ישנה?

ריהוט ואקססוריז

לפעמים, אין צורך בשיפוץ של ממש, והחלפה של רהיטים או תליית תמונות תעשה עבודה מספיק טובה. אם יש לכם סגנון משלכם ואתם אוהבים לבחור ריהוט ואביזרים לבד, זה בהחלט משהו שתוכלו לעשות. אם זה משהו שאתם פחות מתחברים אליו, בהחלט שווה לשקול להיעזר במעצב פנים שייתן זווית חדשה ומרעננת. תוכלו גם לשקול עיצוב חדר לפי תורת הפנג שווי, שתוכל לעזור לכם למצוא איזון והרמוניה בחדר.

תכנון כלכלי מקדים יחסוך לכם כסף וכאב ראש

זכרו – לעולם אל תתחילו שיפוץ ללא תוכנית עבוד ברורה. מי שניגש לשיפוץ כך ככל הנראה יוציא הרבה יותר כסף מן המתוכנן כשתוצאה סופית טובה מוטלת בספק. הגדירו מראש מהי המסגרת הכספית שלכם וגזרו בהתאם אליה משימות. אם תגשו למשימה בצורה הזו, תוכלו להפוך כל דירה בעלת מראה ישן לדירה חדשה ומזמינה. בהצלחה!