איך מתמודדים עם משבר הקורונה?

ע"פ איגוד הפסיכיאטרים בישראל, כ 10% מהאוכלוסייה עתידה לסבול מחרדות ואפילו דיכאון כתוצאה ממשבר הקורונה. מדובר בתקופה קשה ומאתגרת, ולכן חשוב מאוד לקבל את הכלים בכדי לצלוח את המשבר הזה בשלום ובבריאות הגוף הנפש. כיצד הדבר אפשרי? להלן הפרטים.

התמודדות עם משבר הקורונה: אתגר ממשי לגוף, ובעיקר לנפש

נגיף הקורונה הוביל לא מעט ישראלים לתחושות קשות מאוד, וזאת בשל האתגרים הנלווים לנגיף. הבידוד החברתי, אובדן מקום העבודה והשינוי הדרסטי בסגנון החיים מוביל לא מעט ישראלים לתחושות קשות מאוד המלוות בתחושה של מחנק, חרדה ופחד. במאמר הבא תמצאו מידע מקצועי בנושא, וזאת בכדי שתוכלו להבין לעומק כיצד להתמודד עם החרדה הנלוות. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון כי התמודדות עצמית עם החרדה והלחץ היא חשובה מאין כמותה, וזאת בכדי שתוכלו לפתח חוסן רגשי גבוה. חשוב ראשית כל לחשוב מחשבות חיובית, ולהביע את הדאגה והחרדה שלכם באמצעות כתיבה. מחקרים מצאו כי כתיבה תורמת מאוד לתחושה האישית, ולשחרור של לחצים. בכתיבה שלכם הקפידו לרשום מטרות לעתיד, ובעיקר ליום של אחרי הקורונה. הגדרת מטרות יכולה לסייע באופן ממשי ליצירת אופטימיות, חיוביות והפחתה משמעותית ברמת החרדה. בנוסף, מומלץ לתרגל נשימות עמוקות. באמצעות תרגול של נשימות ניתן להפחית ברמת החרדה, ולהתרכז בדברים החיובים. הוקרת תודה על הקיים והבנה כי מדובר במצב זמני מסייע לא רק להפחתה ברמת החרדה והלחץ אלא גם לצורך יצירת שינוי מחשבתי. המחשבה שלנו היא זו שמפעילה בסופו של דבר את המערכות השונות בגוף, ולכן באמצעות תרגילי נשימה ניתן בהחלט להתמודד עם המשבר באופן נכון.

איך מתמודדים עם -משבר הקורונה-

פעילות גופנית והעשרה מקצועית כחלק מהתמודדות עם המשבר

הלחץ ואי הוודאות לגבי העתיד יכולים להביס גם את אנשים חזקים מאוד, ולכן חשוב להבין ולהפנים כי התקופה הזו מהווה נקודת ציון משמעותית מאוד בחיים של כל אחד מאיתנו. מחקרים ופסיכולוגים ממליצים לבצע פעילות גופנית סדירה, וזאת בכדי לספק לגוף אנרגיה מחודשת. בנוסף, העשרה של הידע באמצעות קורסים מקוונים יכולה גם היא לתרום מאוד לעתידכם. למעשה, זו בדיוק ההזדמנות לפתח יכולות חדשות. עולם התעסוקה כפי שהכרנו עתיד להשתנות באופן משמעותי, ולא מעט מאיתנו יצטרכו לצאת לדרך עצמאית. זה בדיוק הזמן לרכוש מיומנות, להרחיב את הידע ולהתנתק מהחדשות. ככל שתעמיקו יותר בידע מקצועי שמסקרן אתכם, כך תוכלו לייצר לעצמכם תמונה לעתיד המהווים נוגדני פחד והתמודדות בעת משבר.

מתקשים להתמודד? הגיע הזמן לבקש סיוע

לא תמיד יש לנו את היכולת לעזור לעצמנו, ולכן אם אתם מתקשים להתמודד עם המשבר לאורך זמן, מומלץ לפנות לאיש מקצוע בכדי לטפל בשורש הבעיה. באמצעות קבלת טיפול מקצועי תוכלו להקל על עצמכם, ולעבור את התקופה הזאת בליווי אישי – עד לחזרה לשגרה.