איך בוחרים מרפאה לרפואה סינית?

עולם הרפואה האלטרנטיבית מציע כיום קשת רחבה של טיפולים, הן נפשיים הן גופניים, שעשויים להעניק מענה למגוון רחב של בעיות. בין התחומים המרכזיים ברפואה האלטרנטיבית ישנן גם פרקטיקות מתחום הרפואה הסינית, כמו שימוש בצמחי מרפא, דיקור, שיאצו ועוד. אבל איך בוחרים מרפאה לרפואה סינית? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

קרבה לבית

אחד הפרמטרים שבוודאי ישפיעו על הבחירה שלכם הוא הקרבה של המרפאה לביתכם. עם זאת, אם אתם ניידים ואין לכם בעיה להרחיק מעט כדי להבטיח לעצמכם את הטיפול הכי טוב שיש, אנחנו ממליצים לכם שזהו לא היה הפרמטר העיקרי. אם לדוגמה אתם מתגוררים בתל אביב, אבל מוצאים מרפאה לרפואה סינית בירושלים שיש עליה הרבה המלצות והיא יכולה להעניק לכם מענה איכותי, כנראה שיהיה שווה לכם להגיע אליה.

תחומי טיפול

עולם הרפואה הסינית רחב ומגוון מאוד, כך שהוא מציע לא מעט תחומי טיפול. לכן, בראש ובראשונה חשוב להבין מהי הבעיה שאתם מעוניינים לטפל בה במסגרת הטיפול האלטרנטיבי ואיזה סוג טיפול מתאים לכם ביותר. הרפואה הסינית עוסקת כיום במגוון רחב של תחומים, כמו גינקולוגיה, אורתופדיה, פוריות, בעיות במערכת החיסון, בעיות רגשיות, מיגרנות ועוד. כמו כן, קיימים סוגים רבים של טיפולים, ויש מרפאות שיתמחו יותר בשיאצו, יש מרפאות שעושים בהן רק דיקור סיני, וקיימות מרפאות שמציעות גם טיפול בצמחי מרפא סיניים או תזונה סינית. לכן, כדאי לדעת לאיזה סוג טיפול אתם מכוונים, ומשם להגיע להמלצות.

כיצד תדעו איזה סוג טיפול הכי יכול להתאים לבעיה שלכם? ראשית, תוכלו להתייעץ עם אנשים אחרים שחוו בעיה דומה ונעזרו בטיפול אלטרנטיבי. על סמך המלצות אלה תוכלו לדעת האם הטיפול יכול להתאים גם לבעיה שלכם, ומה מידת האפקטיביות שלו. שנית, תוכלו להתייעץ עם המטפלים המוסמכים במרפאות עצמן, שבדרך כלל עורכים אבחון במרפאה עצמה שלפיו ניתן להמליץ על טיפול, ואף שווה לשאול את רופא המשפחה שלכם אם לדעתו קיים טיפול אלטרנטיבי שיכול לסייע בשיפור מצבכם.

 

 

המלצות

חשוב להגיד – תחום הרפואה האלטרנטיבית אינו מדע מדויק, ולכן קיימים גם לא מעט שרלטנים ומתחזים שעשויים לנצל עובדה זו לרעה. לכן, חשוב לגשת רק לקליניקות אמינות עם מטפלים מוסמכים ומקצועיים שיוכלו לשקף לכם ולהסביר בדיוק את אופי הטיפול שהם מבצעים, ולהציג לכם תעודה מקצועית. נוסף לכך, מומלץ לבחור האם המטפל שבחרתם מוכר מטעם באגודה הישראלית לרפואה סינית, שהיא האיגוד המקצועי בתחום. אז כיצד תדעו לאיזה מטפל לפנות?

אנחנו ממליצים להגיע רק למטפלים שיש להם ניסיון מוכח והמלצות ממטופלים קודמים. תוכלו לבקש ממכרים, בני משפחה או חברים שאתם סומכים עליהם המלצות על מטפלים ברפואה סינית, ויש רופאים שיכולים להפנות בעצמם לטיפול אלטרנטיבי משלים במסגרת הטיפול הקונבנציונלי, כך שזו הזדמנות טובה מצדכם לבקש המלצה על מטפלים ספציפיים. כמו כן, תוכלו לקרוא המלצות ברשת על מטפלים ועל קליניקות כאלה ואחרות, יחד עם המלצות שליליות של מטופלים שחוו חוויה לא טובה אצל מטפל מסוים. לרוב, המלצות אותנטיות הן העדות הטובה ביותר לטיב הטיפול שתקבלו.

סיכום

לסיכום, עולם הרפואה הסינית רחב מאוד, ולכן חשוב שתגיעו למטפלים המוסמכים הטובים ביותר כדי להבטיח שתקבלו מענה ראוי שיטיב עמכם. אנחנו מקווים שהטיפים במאמר זה יסייעו לכם לבצע את הבחירות הנכונות. רק בריאות!

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד