איך מקרבים את המשיח?

על פי האמונה, ביום מן הימים יבוא אלינו המשיח מבית דוד ויגאל את עם ישראל. בימים האלו כל בני ישראל יחיו בהרמוניה וכל בני האדם יחיו בשלום ואחווה זה עם זה. אנו בני ובנות העם היהודי – חלק מהותי מהבריאה ומהבורא וזה אומר שזוהי האחריות של כל אחד מאיתנו לקרב אלינו את הגאולה ואת ביאת המשיח. איך בדיוק עושים את זה? ובכן – יש כל מיני דברים שצריך להקפיד עליהם ופעולות שיש להתמיד איתן ועכשיו נדבר על כל הדברים האלו.

לומדים כל מה שצריך על הגאולה ועל המשיח

מיד נדבר על פעולות שניתן לבצע כדי לקרב אלינו את ביאת המשיח, אבל קודם כל חשוב להבין שכדי לקרב את הגאולה, צריך ללמוד על הגאולה. חשוב להבין בדיוק מה המשמעות של האירוע המכונן הזה, איך הוא קשור לעם היהודי ואיך לכל זה מתקשר בעצם המשיח. ניתן ללמוד על הנושא במקומות שונים ובתור התחלה אנו ממליצים להכיר את מאגר המידע בנושא גאולה ומשיח באתר משיב כהלכה. מדובר על אתר העוסק בנושאי הלכה ומתופעל על ידי תלמידי חכמים שלומדים במסורת המר״ן וזהו מקום מצוין לקבל מידע בנושא שונים של עולם הרוח והיהדות.

תפילה ותחינה

אנשים מאמינים מקפידים להתפלל ולהקפיד על הברכות שביהדות. באופן טבעי למדי, אנשים מבקשים במהלך התפילה דברים לעצמם – בריאות פיזית ונפשית, ביטחון ובריאות לבני המשפחה, זיווג הוגן, פרנסה טובה וכן הלאה. אלו בהחלט דברים שחשוב לאפשר לבקש במהלך תפילה, אך כדי לקרב את הגאולה וביאת המשיח חשוב גם לבקש מהקודש ברוך הוא שיביא עלינו בשעה טובה את הגאולה.

לימוד תורה

על פי מספר מקורות, לימוד תורה היא הדרך להביא את הגאולה ואת ביאת המשיח לעם ישראל. באופן היסטורי נגאלו בני ישראל בעבר שלוש פעמים על ידי האבות – אברהם, יצחק ויעקב. כעת, הגאולה תגיע בזכות העם עצמו בלבד ועל ידי לימוד תורה יומה וליל.

 

 

חיזוק בשמירת השבת

אין ספק כי מצוות שמירת השבת היא אחת המצוות החשובות ביותר בתורה כולה. כדי לקרב את הגאולה, יותר ויותר יהודים צריכים לקיים מצוות ולחיות על פי דין תורה, אך בתורה התחלה הדבר החשוב ביותר הוא להתקרב כמה שיותר לשבת ולשמור אותה. כל אחד עושה זאת בדרכו שלו ואפשר להתחיל לאט לאט ועם הזמן להוסיף עוד מצוות והגבלות. למשל להדליק נרות ולקדש את השבת בהתחלה, לאחר מכן להפסיק עם נסיעות והדלקת אש ובהמשך לעבור לשמירת שבת מלאה.

אהבת ישראל (אהבת חינם)

לפי האמונה, חורבן בית המקדש התרחש בעקבות שנאת חינם, וכמו ששנאת חינם יכולה להוביל לחורבן, כך אהבת חינם יכולה לקרב את עם ישראל אל הגאולה. עבור כל אחד מאיתנו מדובר על משהו קצת אחר, אבל בגדול מדובר כאן על הצורך לפעול מתוך כבוד ואהבה, לא רק מול האוהבים שלנו, אלא גם מול אויבנו ומבקשי רעתנו. אפשרות נפלאה ביותר היא מתן צדקה לעניים ועל פי האמונה, ריבוי המעשים הטובים של בני ישראל הוא זה שמקרב את העם אל עבר המשיח והגאולה.

לסיכום

קירוב הגאולה והמשיח הם בידיים שלנו. אנו ממליצים ללמוד עוד על הנושא באתר משיב כהלכה ומכאן כל אחד יכול לקחת על עצמו פעולות שונות לקירוב המשיח. עם קצת מאמץ ואמונה, נזכה לגאולה ולמשיח מבית דוד במהרה בימינו!