איך עמותת לב ונפש מסייעת לילדים בעלי צרכים מיוחדים?

ילדים בעלי צרכים מיוחדים צריכים הרבה יותר השקעה מכל ילד אחר. ההתמודדות עם הצרכים המיוחדים שלהם לא קלה למשפחתם ועמותת לב ונפש מסייעת להם בהתמודדות המורכבת הזה. אנחנו ממליצים לכם להכיר את פעילות העמותה מקרוב, בדיוק בשביל זה החלטנו להביא לכם כאן המידע על העמותה. והלוואי והמידע יצליח לעזור ולעשות עוד טוב בעולם שלנו.

תחומי הפעילות של עמותת לב ונפש

עמותת לב ונפש פעילה מאז 2016. מאז היא מצליחה לסייע לילדים צעירים בעלי צרכים מיוחדים. היא מוכרת כעמותה ללא כוונת רווח וכך היא גם מתנהלת. היא מונה לא מעט מתנדבים מרחבי הארץ. בסופו של דבר, כל אדם יכול לתרום מעצמו ולתת לשני. לפעמים מה שבא לנו בקלות מגיע לשני בקושי רב. לא מעט אנשים ישמחו לקבל מהידע המקצועי שלכם או מזמנכם. ההתנדבות מביעה סיפוק והגשמה עצמית לאדם וכך ללא הרף העמותה קולטת עוד ועוד מתנדבים שרק רוצים להיטיב עם השני.

מחנות נופש והבראה לילדים בעלי צרכים מיוחדים

התנהלות עם ילד מיוחד היא לא פשוטה. הורים רבים מוצאים את עצמם מוותרים על אירוח חברים ומשפחה, יציאות ובילויים כדי לאפשר לילדם המיוחד את הצרכים שהוא צריך. עמותת לב ונפש מידי שנה היא מארגנת נופשי קיץ ומחנות אליהם הילדים נוסעים עם צוות מתנדבים וצוות מודרך ומקצועי. וכך, הילד נהנה בחברת בני גילו מתכנים מותאמים לגילו כשגם המשפחה שלו נהנית מהתאווררות קלה. המחנות הם גם לילדים ממחלקות סגורות במחלקת בריאות הנפש. אתם יכולים לשער את השמחה שלהם ביציאה לנופש? בחנוכה לדוגמה, העמותה הוציאה משפחות ילדים לישוב אור יהודה למחנה חנוכה מפנק ונותן כוח.

סיוע רגשי לילדים בעלי צרכים מיוחדים

התמודדות עם מצב נפשי מאיים עלולה לצוץ בבת אחת. לא תמיד יש את הסביבה שיודעת איך להתמודד עם הנתונים וכאן עמותת לב ונפש נכנסה לתמונה. היא הקימה את חטיבת "בראשית" המסייעת בשלב הראשוני של גילוי הבעיה הנפשית עד למציאת האיזון הנכון. מדובר בשלב קריטי בו אנשים רבים לא מצליחים להתמודד בלי תמיכה נכונה. מכירים מישהו מתמודד? תנו לו תמיכה מותאמת לו והיו רגישים לצרכיו.

מחקר ופיתוח רפואי

העמותה כבר מכירה את צרכי הילדים בעלי המוגבלות וכך את הידע המקצועי שהיא צברה היא משקיעה בשיתוף פעולה עם רופאים מהשורה הראשונה בפיתוח מחקרים שונים. הכול נעשה מתוך מטרה להקל על התמודדות הילדים המתמודדים.

 

קו החירום של לב ונפש

עמותת לב ונפש מעמידה לרשות הציבור מספר קווי חירום טלפוניים בהם ניתן לקבל מידע על זכויות רפואיות קיימות, זכויות הורים לילדים בבעלי מוגבלות רפואית, עזרה במימוש הזכויות הקיימות, עזרה והכלה רגשית, ייעוץ ותמיכה. הצוות מסייע לפונה לקו למצוא את הפתרון המותאם לו. זה יכול להיות גם על ידי הפנייה לגורם רלוונטי אחר וכך הפונה לא צריך להתחיל בעבודות בירור למציאת הגורם הרלוונטי.

סיוע במזון

ההתמודדות הכלכלית במשפחות מתמודדות היא לא פשוטה. לב ונפש נכנסו גם לנישה הזו. וכך, לקראת חגים ותקופות המאופיינות בעומס כלכלי, לב ונפש מחלקים סלי מזון למשפחות נזקקות.

אתם יכולים להיות שותפים לדבר הענק הזה

עמותת לב ונפש פועלת מתוך מטרה לסייע לכמה שיותר ילדים בעלי צרכים מיוחדת. כדי שעוד ילדים יוכלו ליהנות מתחומי פעילות העמותה, צריכים לא מעט כסף. כל תרומה תתקבל בברכה ותצליח להגדיל את הטוב הזה.