איך לשפר את מערכת היחסים

כל זוג מכיר את הסיטואציה הזאת אשר בה הדבר הכי קטן גורם למשבר ולריב ענק עם בן או בת הזוג בחיים היום יומיים שלכם. פחדים, כעסים, קנאה, שגרה ועוד, כולם מובילים למקום שבה מערכת היחסים אינה מרגישה נכונה או מאוזנת, תוך שהיא גורמת לקונפליקטים רבים שלצערנו מובילים לבסוף לפרידה.

עם זאת, עדיין ישנם כמה כלים טובים שיעזרו לכם לשפר את מערכת היחסים, תוך שחלק מהכלים חומריים וחלקם רגשיים.

אז כיצד אפשר לנסות ולשפר את מערכת היחסים? כמה טיפים בהמשך.

החזרת הרומנטיקה לחיי הנישואים

זוכרים את התקופה שבה רק הכרתם אחד את השניה, הייתם יוצאים לבלות, מעבירים ערבים רומנטיים והפרפרים לא חדלו להתעופף בבטן? בוודאי שאתם זוכרים! געגועים לתקופות רומנטיות יכולים להפוך להווה אם רק תשקיעו במערכת היחסים.

כדי ליישם את הרומנטיקה בחיי הזוגיות, החליטו כי פעם בשבוע אתם יוצאים לבלות ומקדישים את כל הזמן למערכת היחסים שלכם ואחד לשנייה. נסו לצאת לדייטים כפי שהייתם יוצאים בתחילת הקשר כמו ארוחת ערב במסעדה רומנטית, הופעה או הצגה, טיול בטיילת, שתו קפה יחד בבית קפה, ועשו פעילויות ששניכם אוהבים.

חשוב להתרענן וליהנות גם מחופשה משותפת לפחות פעם בשנה, ומידי פעם לפנק אחד את השני ביום כיף שכולו ספא, עיסויים וטיפוח הגוף והנפש.

אתם יכולים לבצע גם מחוות רומנטיות כמו הכנה של ארוחה רומנטית בבית, ערב מלא כוכבים במרפסת או על חוף הים עם כוס יין, ואפילו ערב סקסי במיוחד שבו אתם משקיעים במראה החיצוני שלכם.

את הרומנטיקה מחזירים כאשר אתם מרגישים כי פעולה זאת תעשה טוב גם לצד השני, תוך שאתם מתאימות את הפעילויות גם לכם וגם לבני הזוג.

פינוק בן או בת הזוג

כאשר אנשים הנמצאים במערכת יחסים רומנטית מרגישים כי לבני הזוג שלהם אכפת מהם, הם מאושרים ואינם מוצאים סיבות להתמרמר על הזוגיות שלהם או לכעוס על בן הזוג. בשל כך חשוב מידי פעם לפנק את בני הזוג, גם אם מדובר במתנות או בפינוקים חומריים.

רכשו מתנה קטנה פעם בשבוע לבן או בת הזוג שתשמח אותם ותקנה להם אושר גם אם לכמה דקות. החליטו כי אתם משחזרים את הצעת הנישואין שלכם וקנו טבעת יהלום לבת הזוג, החליטו כי אתם יוצאים יחד לשופינג מטורף, והפתיעו את בני הזוג בחפצים שהם אוהבים או כאלה שיקלו על חייהם.

כל אחד אוהב משהו, וכולנו עובדים קשה על מנת לפרנס את המשפחה שלנו, ולכן מותר מידי פעם להשקיע את הכסף שלנו גם במשהו מפנק לבן או בת הזוג.

ייעוץ זוגי

זה נכון, ישנם פתרונות וכלים קטנים שעמם ניתן לשפר את הזוגיות. עם זאת ישנם בני זוג שצריכים 'לחפור' קצת יותר עמוק על מנת לשפר את הזוגיות שלהם. לשם כך חשוב לבצע שיחה בה תחליטו אם מערכת היחסים שלכם זקוקה לייעוץ זוגי. ייעוץ כזה יכול לתת המון פרספקטיבה לחיים, ואף להציל ולהחזיר למסלול זוגות שאיבדו את הכיוון במערכת היחסים שלהם.

חוויות מגוונות

נסו למצוא חוויות חדשות ומגוונות שטרם חוויתם יחד כמו קיר טיפוס, פארק אקסטרים, טיול יומי בירושלים העתיקה, אימוני פילאטיס משותפים, נסיעה לאתרי תיירות בישראל והרשימה עוד ארוכה. בדקו ברשתות החברתיות איזה אירועים ייחודיים מתקרבים והירשמו אליהם. לא תאמינו כמה גיוון הדברים הללו יכולים להעניק למערכת היחסים שלכם.

 

אם אתם מעוניינים לשפר את מערכת היחסים שלכם ולגרום לה להתעלות על עצמה עם השנים, מוטב שתחשבו איזה מבין האפשרויות היא היעילה ביותר עבורכם ותיישמו אותה. מערכות יחסים צריך לתחזק בדיוק כמו כל דבר בחיים שאנו רוצים לשפר, אל תזניחו את הקשר ועבדו קשה על מנת לגרום לו להצליח.