איך תורמים לחברה? הכירו את עמותת אחינועם בראשות רפי, איל ומשה אדרעי

נושא התרומה לחברה הוא אחד מהנושאים החשובים ביותר בעבור עם ישראל, ועדות לכך ניתן למצוא בהקמה של עמותות אשר מספקות תמיכה וליווי למען יצירה של חברה שוויונית וטובה יותר. אחת מהעמותות הללו היא עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי שפועלת מזה שנים רבות למען ובשביל החברה הישראלית, וזאת על ידי שורה ארוכה של פעילויות חברתיות. מהן? להלן כל הפרטים.

עמותת אחינועם –  כל מה שרציתם לדעת אודות עמותה חברתית ללא מטרות רווח

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, איל אדרעי וכן משה אדרעי מתוך חובה מוסרית וערכית לצמצום הפערים בחברה הישראלית, וזאת על ידי קידום של תוכניות חברתיות כמו למשל תוכנית ליווי אישית ארוכת טווח שפעולת בערים רבים ברחבי הארץ. במסגרת התוכנית מאתרים בעמותה בני ובנות נוער שאינם מוכרים לרשויות הרווחה ומוגדרים בסיכון, ומלווים אותם החל מגיל 16 ועד לגילאים בוגרים יותר, כחלק מהבנה כי הליווי האישי הוא המפתח ליצירה של שינוי ממשי שמגיע לידי ביטוי בסיום הלימודים התיכוניים עם תעודת בגרות מלאה, השתלבות במסגרת הצבאית בתפקידים בכירים ביחידות מבוקשות בצבא כולל קצונה ובהמשך גם הגדלת הסיכוי למעבר לאקדמיה ובהמשך גם למקומות תעסוקה.

תוכנית זו היא תוכנית מהפכנית שזוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות ואף קיבלה מחמאות רבות מצד הבוגרים עצמם אשר דיווחו על רמת שביעות רצון גבוהה מאוד, הן בשל הליווי האישי והן בשל המעטפת שמאפשרת לבצע שינוי חשיבתי ובהתאם לכך גם יצירה של מערך שמצליח לצמצם את הפערים בין המרכז לפריפריה.

 

 

חלוקה של מחשבים במסגרת לא משאירים אף ילד מחוץ לכיתה

חלק מהותי בפעילות החברתית של העמותה כולל חלוקה של מחשבים מחודשים או חדשים בעבור נערים כמו גם נערות אשר זקוקים לכך במסגרת של למידה מרוחקת. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי החליטו בעקבות פרוץ מגפת הקורונה להרים את הכפפה ולקדם את התוכנית הזו, הן בשל ההבנה כי הביקוש למחשבים הוא גבוה אבל גם בזכות עידן גלובלי שמאפשר לכל תלמיד ותלמידה לממש את הפוטנציאל הטמון בהם, בעקבות מעבר ללמידה המתבצעת באמצעות מחשבים. בעקבות התוכנית הזו וההצלחה הרבה החליטו בעמותה להמשיך את התוכנית הזו ובהתאם לכך תהליך גיוס המחשבים ממשיך גם בימים אלו ממש, כאשר על פי ההערכות מאז התחילה העמותה בתוכנית חולקו מעל ל-25,000 מחשבים.

קידום בני נוער בני העדה האתיופית

תוכנית חברתית נוספת של עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא תוכנית למען קידום בני ובנות נוער בני העדה האתיופית, באמצעות תוכנית מהפכנית  שבמסגרתה נכנסים בני העדה לתוכנית המאפשרת להם להגביר את הביטחון והדימוי העצמי וכן את כושר המנהיגות כמו גם כושר פיזי, כחלק מהגדלת הסיכויים להתקבל ליחידות מובחרות כמו גם תפקידי קצונה. תוכנית זו זוכה לביקוש אדיר ולהצלחה שמגיעה לידי ביטוי גם באחוזי – מעל ל-95% מבוגרי התוכניות התקבלו לתפקידים בכירים ואף ממשיכים לקבל ליווי גם בהמשך, במסגרת של חלוקת מלגות לאקדמיה. באתר הרשמי בכתובת https://ahinoam.org.il/ ניתן לקבל מידע נוסף אודות התוכנית הזו.

לסיכום

עמותת אחינועם בראשות האחים איל אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא עמותה חברתית ללא מטרות רווח שהוקמה בשנת 2018 ומאז פועלת למען ובשביל העתיד של החברה הישראלית. אם תרצו לקבל עוד מידע אודות הפעילות החברתית הענפה, זה הזמן להיכנס לאתר הרשמי של העמותה ובכך להצטרף לפעילות ענפה שמתרחשת בכל רחבי הארץ וספציפית בערי הפריפריה.