איך בוחרים מרכז רפואי?

אף אחד מאיתנו לא רוצה להגיע למצב שבו הוא נזקק לקבלת טיפול רפואי, אלא שלעתים אין ברירה ויש תקופות שבהן הבריאות שלנו אינה במיטבה. כמובן שלא כל מקרה מצריך פניית חירום לטיפול רפואי, אך אין עוררין על כך שישנה חשיבות גבוהה מאוד לפנייה לטיפול רפואי בהקדם מאחר שטיפול מוקדם ובוודאי טיפול איכותי יכול למנוע הידרדרות במצבנו הרפואי. אבל כיצד נדע לאן לפנות לקבלת טיפול הולם? במאמר שלפניכם ריכזנו את כל הפרמטרים בהם מומלץ להתחשב בבחירת מרכז רפואי. בואו נתחיל!

מיקום

כאמור, במקרה הצורך, פנייה לטיפול רפואי בהקדם האפשרי תוכל לסייע לנו להימנע מהידרדרות במצבנו הרפואי ולעתים היא אף מצילה חיים. הדרך הטובה ביותר להשיג טיפול בהקדם הינה פנייה למרכז רפואי הממוקם בקרבת מקום מגוריכם. לדוגמה, אם אתם גרים בירושלים, תוכלו לפנות למרכז הרפואי שערי צדק שנמצא בעיר, או אם אתם מתגוררים בבאר שבע מומלץ לפנות לבית החולים סורוקה. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר במקרה המצריך טיפול רפואי כמה שיותר מהר, אבל לא בהכרח – כל עוד במרכז הרפואי הקרוב לביתכם תוכלו לקבל מענה מספק לפנייתכם, אין ספק שמדובר באופציה הנוחה והאידיאלית ביותר.

התמחויות

זה לא סוד כי בעתות חירום מומלץ להגיע למרכז הרפואי הקרוב ביותר אליכם. עם זאת, חשוב לדעת כי במרכזים רפואיים שונים ניתן לקבל מענה ספציפי ואיכותי יותר למקרים רפואיים מסוימים, מאחר שבתי חולים מסוימים עשויים להתמחות בתחומים שבתי חולים אחרים אינם מתמחים בהם. לדוגמה, בית החולים רמב"ם ידוע בהתמחותו בנפגעי טראומה ובפגיעות ראש, ובית החולים שערי צדק מוכר בהתמחותו במתן מענה לנשים בהיריון בסיכון גבוה.

 

 

צוות רפואי

פרמטר נוסף בו מומלץ להתחשב בבחירת מרכז רפואי הינו הצוות הרפואי שיש בכל מרכז רפואי וקביעת תורים לרופאים מתמחים. לשמחתנו, ישנם לא מעט רופאים בישראל להם יש מוניטין רב, ורבים מהם אף מחזיקים בשם עולמי כמומחים לבעיות שונות ולמצבים רפואיים כאלה ואחרים. לדוגמה, אם קיבלתם המלצה על רופא מסוים שמתמחה במצב הרפואי שבגינו אתם זקוקים לטיפול, והוא מקבל מטופלים בבית החולים שערי צדק שבירושלים בעוד שאתם מתגוררים בצפון, מומלץ לעשות מאמץ (כל עוד המצב מתאפשר) ולהגיע אליו במיוחד. אומנם הדבר עשוי להיות לא קל ולא נוח במקרים מסוימים, אך כשזה נוגע לבריאות שלכם אנו ממליצים לכם שלא להתפשר ולבצע החלטות שעשויות להשתלם לכם בעתיד.

מחלקות

מרכזים רפואיים בדרך כלל נבדלים אלה מאלה במחלקות הייחודיות שיש בהן. כלומר, אם אתם צריכים לקבל מענה עבור בעיה ספציפית, מומלץ לגשת למרכז רפואי שבו תוכלו לקבל מענה איכותי לבעיה עמה אתם מתמודדים. לדוגמה, בבית החולים מאיר שבכפר סבא ישנה מרפאת ספורט ייחודית המיועדת לטיפול בספורטאים אולימפיים בישראל, ומרפאת כאב המיועדת לכל אדם הסובל מכאב כרוני ולא משנה מהו סוג הכאב. בבית החולים שערי צדק, אחת מהמחלקות הבולטות והייחודיות לבית החולים הינה המרפאה למחלת הגושה – מחלה גנטית נפוצה בקרב יהודי אשכנז.

סיכום

לסיכום, כולנו נזקקים מעת לעת לטיפול רפואי כזה או אחר. ישנם כמה דגשים חשובים עליהם יש לתת את הדעת כאשר הדבר נוגע לבחירת המרכז הרפואי אליו תפנו בעת הצורך, ואנחנו מקווים שהמאמר שזה עתה קראתם יסייע לכם לבצע בחירות נכונות בפעם הבאה שתצטרכו טיפול רפואי כזה או אחר (בתקווה שלא תזקקו לטיפול כזה כלל). רק בריאות!

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד