איך עושים ביטוח לאופנוע?

ביטוח חובה הוא כשמו כן הוא – בגדר חובה בישראל, ועל כן, בעלי אופנועים מחויבים להיות בעלי פוליסת ביטוח חובה על האופנוע שלכם. אם אתם עוד לא יודעים איך עושים זאת או במה בעצם מדובר ראשית הגעתם למקום הנכון – יש לנו את כל התשובות לשאלות שלכם!

ביטוח חובה לכלי רכב

במדינת ישראל כול נהג בכלי רכב, בין אם מדובר במכונית או באופנוע, חייב לבטח את כלי הרכב שלו בביטוח חובה. עצם הפעולה לבטח את כלי הרכב במקרה של תאונה מגן על אנשים מפני פגיעה כלכלית עקב נזק שייגרם מהתאונה. מעבר לביטוח חובה, יכול כול נהג לבחור להרחיב את הביטוח לביטוח מקיף על מנת שייתן מענה ליותר סיכונים אפשריים היכולים להתממש כאשר רכב עולה על הכביש.

איך עושים ביטוח לאופנוע?

כאמור, כול נהג בכלי רכב, כולל נהג באופנוע, מחויב בביטוח חובה. על כן, באם אתם עתידים לעלות על הכביש עם אופנוע, אתם חייבים לעשות ביטוח חובה תחילה. חשוב להבין כי מדובר בעבירה על החוק לנהוג באופנוע ללא ביטוח חובה ועל כן, מומלץ לעשות זאת בהקדם ככל האפשר. כעת נענה על השאלה – איך בעצם דואגים לבטח את כלי הרכב במקרה של תאונה?

בחירת חברה מבטחת

טרם נכנסים לעומק לבחור פוליסה ולהבין מה האפשרויות העומדות לפניכם, נדרש לבחור חברה מבטחת כדוגמת אודי דגן אשר מציע לנהגי ובעלי אופנועים לרכוש ביטוח שמכיל את כול מה שהם צריכים ורוצים. בחירת חברת הביטוח צריכה להיות לאחר חקר מעמיק והבנה מה היא החברה המיטבית בעבור רכישת הפוליסה על מנת להיטיב את הבחירה כך שתהיה משתלמת ואיכותית. מומלץ להתייחס לכמה נקודות חשובות בהליך הבחירה.

  1. ממליצים ומכרים – כאשר ניגשים לבחור חברה מבטחת מומלץ להתחיל מלקבל המלצות ממכרים ומאנשים אחרים אשר רוכבים על אופנוע ומרוצים מחברת הביטוח שלהם.
  2. עלות ותועלת – עקב כך שביטוח חובה הוא כמובן חובה, חברות ביטוח רבות בוחרות בתעריף גבוה מאוד בעבור הפוליסה שלהם. צאו מנקודת הנחה כי תוכלו למצוא הצעה משתלמת יותר עבורכם ונסו לעשות סקר שוק על מנת לוודא שאכן ההצעה שלכם היא המשתלמת ביותר.
  3. ניהול סיכונים – בסופו של דבר, אתם רוצים להיות מכוסים מפני סכנות אפשריות שיכולות להתממש במהלך רכיבה של האופנוע שלכם. אם אכן חס וחלילה תתרחש תאונה, תרצו סיוע מיטבי מבחינה כלכלית בטיפול באופנוע ובנזקים שנגרמו.

בחירת פוליסת ביטוח

לאחר שבחרתם את חברת הביטוח שלכם הגיע הזמן לבחור את הפוליסה המתאימה ביותר. ראשית, תהיו חייבים לבחור בפוליסת ביטוח חובה, אך תוכלו לבחור להרחיב את הפוליסה לביטוח מקיף אשר יכסה יותר סיכונים ויאפשר לכם לקבל סיוע גדול יותר מחברת הביטוח במקרה של תאונה או כול נזק שיגרם לכלי הרכב שלכם או לכלי אחר. בחירת הפוליסה כוללת גם הסכמה עם הביטוח אודות כול הפרטים והתנאים שלה.

על מנת לעשות פוליסת ביטוח לאופנוע שלכם עליכם תחילה להבין באילו חברת ביטוח תרכשו את הפוליסה לאופנוע שלכם. לאחר שתבחרו את החברה שתבטח אתכם, תצטרכו לבחור את הפוליסה אשר תענה על הצרכים שלכם ותתאים למידות שלכם. זכרו כי תמיד תוכלו להרחיב את הביטוח אשר יכסה יותר סיכונים וסביר מאוד כי החברה תציע לכם הצעות משתלמות להרחבת הפוליסה מכך שמדובר בבחירה נפוצה שאנשים עושים. סעו בזהירות!

נגישות