איך כותבים קורות חיים: המבנה והסדר הטובים ביותר

אחת השאלות הנפוצות ביותר שאנשים שרוצים לכתוב מסמך נכון ומרשים של קורות חיים שואלים את עצמם היא: "מה אני צריך לכלול בקורות החיים שלי? ובאיזה סדר לנסח את ההיסטוריה התעסוקתית שלי?"

יש הרבה מידע סותר על מה שצריך להיכנס למסמך קורות חיים, אז חשוב לדעת איך לחלק בדיוק את הסעיפים. בואו נתחיל.

מה לכלול בקורות חיים

אלו נושאי המפתח שכדאי לכלול במסמך קורות חיים שאתם מנסחים:

  • שם ופרטי קשר.
  • סעיף הקדמה.
  • היסטוריה תעסוקתית.
  • מיומנויות.

עכשיו, כשאתם יודעים מה צריך להיכנס לקורות החיים שלכם באופן כללי, בואו נבחן את החלקים האלה שלב אחר שלב, כך שתדעו לכתוב כל אחד מהם.

שם ופרטי קשר

בראש מסמך קורות חיים שאתם מגישים, רשמו את שמכם המלא וכתובת הדואר האלקטרוני שלכם, ליצירת מראה מקצועי.

ועכשיו לעיצוב

מומלץ לשמור את המסמך פשוט ו"נקי" למראה. אין הסחות דעת. לא יותר מדי גופנים וצבעים. האמת היא שזה טיפ טוב לעיצוב כל קורות החיים.

סעיף הקדמה

זהו החלק הבא במסמך קורות חיים, והוא אמור להגיע ממש אחרי שמכם ופרטי הקשר שלכם, ברוב המקרים. זהו סיכום של שניים או שלושה משפטים של כישוריכם והישגיכם לאורך הקריירה שלכם, או לאורך שנות הלימודים שלכם, אם רק סיימתם את הלימודים.

מומלץ שלא להציב משפט מטרה בקורות החיים שלכם, מנהלים יודעים שהמטרה שלכם היא להשיג משרה בענף שלהם, שתבטא את כישוריכם.

איך כותבים קורות חיים: המבנה והסדר הטובים ביותר

היסטוריה תעסוקתית

אם ביצעתם עבודות קודמות, כולל התמחות, כאן אתם יכולים לנסח זאת, וזה אחד הדברים הראשונים שמנהל רוצה לראות במסמך קורות חיים. אז זה אמור להיות בחלקו העליון של העמוד הראשון – גלוי, מבלי שיהיה צורך לגלול את המסמך למטה.

מומלץ לפרט את ההיסטוריה התעסוקתית בסדר כרונולוגי, כשהמשרה האחרונה מופיעה ראשונה, ולפרט את כותרות המשרות, שמות החברות שבהן הועסקתם, ותאריכי ההעסקה. ואז, כמובן חשוב להדגיש את מה שעשיתם בכל עבודה. מומלץ לכלול ארבע עד שמונה נקודות שמתאימות למשרה. בנקודות אלה, אל דברו על חובות עבודה; דברו על מה שהשגתם בפועל. יש הבדל גדול.

במקום לכתוב "אחראי על ניהול 5 נציגי מכירות", כדאי לכתוב משהו כמו "הובלתי בהצלחה 5 מנהלי מכירות שהשיגו מאה אחוזים מיעדי מחלקת המכירות לשנת הכספים 2019".

מיומנויות

זה החלק המשמעותי הבא שתכניסו למסמך קורות חיים. בסעיף זה אתם יכולים להכניס רשימה של הכישורים המובילים שלכם, הרלוונטיים לתפקיד שאליו אתם מגישים מועמדות, ואפילו להכניס אותם לכמה כותרות אם אתם חושבים שזה הגיוני לתפקיד ולענף שלכם.

אין מספר "קסם" לכמות הכישורים שניתן לכלול. חלק מהאנשים יכולים להכניס רק שלושה עד עשרה כישורים; ואחרים עשויים לכלול עשרים. זה באמת תלוי בכמה זמן אתם עובדים ובאיזה תחום אתם נמצאים

חשוב לכלול רק מה שרלוונטי לתפקיד; אל תפרטו רק שורה של כישורים שלא יעזרו לכם לקבל את התפקיד.

קראו עוד על איך לחפש עבודה בצורה יעילה?