איך מעצבים את המטבח?

לעיצוב המטבח יש השפעה על כל המראה של הבית, מאחר ומדובר בחדר מרכזי בו אנו נוטים לשהות למשך זמן רב. בנוסף לכך, צריך להשקיע מחשבה בעיצוב של מטבח שייראה מצוין גם בעוד מספר שנים, מאחר וכל החלפה ולו הקטנה ביותר בעיצוב יגרור הוצאה כספית לא מבוטלת. על כן, כאשר מעצבים מטבח צריך לשים את הדגש על מספר אלמנטים. מהם? להלן הפרטים.

תכנון המרחב

השלב הראשון והחשוב ביותר הוא לבצע תכנון מדויק של חלוקת המטבח לאזור בישול, אחסון ואירוח, כאשר שימו לב כי בתהליך התכנון צריך לקחת בחשבון קודם כל את הצרכים הנדרשים שלכם, ובהתאם לכך להוביל לתכנון המתכתב עם האופי שלכם. את תהליך התכנון רצוי לבצע באמצעות חברה המתמחה בתחום כמו למשל מטבחי רגבה, וזאת מתוך מטרה לקבל סיוע מצד המומחים אשר יסייעו לכם ליצור שרטוט המשלב את כל האלמנטים שהופכים את המטבח ללב הבית.

בחירת חומרי גלם

אלמנט מהותי בתהליך של עיצוב המטבח כולל שימוש בחומרי גלם שונים. העדיפו תמיד להשקיע יותר בחומרי גלם איכותיים שיחזיקו מעמד לאורך זמן, בייחוד לאור העובדה כי מדובר בחלל פרקטי שבו מבשלים, מטגנים ואופים ועל כן שימו דגש על תכנון מדויק הלוקח בחשבון גם אלמנטים מתוך עולם הפאנג שווי לצד שילוב של חומרי גלם עמידים כמו למשל עץ מלא, נירוסטה ועוד, כחלק מעיצוב שלוקח בחשבון את הטווח הרחוק ואת האלמנט של הפרקטיות.

סגנון עיצוב

על מנת לעצב ולסגנן את המטבח נדרש לחשוב מראש על סגנון העיצוב הנבחר, וזאת בהתאם לטעמכם האישי. כאן תוכלו למצוא רעיונות מקוריים לעיצוב של המטבח, כל זאת מתוך מטרה לקבל השראה ובהתאם לכך גם להוביל לקבלת החלטות מושכלות אשר יניבו לכם מטבח חלומי שמתכתב עם העיצוב הכללי של הבית ואף משלים אותו, בייחוד לאור העובדה כי מדובר בחדר שבו שוהים לא מעט זמן והוא משמש לא רק לטובת אפייה ובישול אלא גם לאירוח.

 

 

שדרוג באמצעות אלמנטים מיוחדים

במידה ואתם רוצים לשמור על תקציב נמוך באופן יחסי, אפשר ואף רצוי לבצע שדרוג במטבח באמצעות אלמנטים בולטים ומיוחדים כמו למשל קיר עם חיפוי מיוחד כמו למשל מגנט שעליו ניתן לרשום את המתכונים או משפטי אהבה לבני הבית. בנוסף, אפשר לשלב גם אלמנטים כמו למשל פתרונות אחסון מעוצבים שיתכתבו עם העיצוב הכללי של המטבח ואף ישדרגו אותו, כל זאת בעלות כספית נוחה ועם שימת דגש על נגישות מלאה.

טאצ' סופי

השלב האחרון בתהליך העיצוב כולל כמובן את הטאצ' הסופי המתבצע באמצעות שילוב של אקססוריז – החל מפריטי טקסטיל כמו למשל מגבות ידיים ושטיח ועד לצמחייה חיה או מלאכותית אשר תכניס המון רעננות למטבח ובכך תשדרג אותו. במידה ויש במטבח מקום גם לאי, זה הזמן לעצב אותו באמצעות כלי נוי שיקפיצו באופן משמעותי את הנראות של החלל ובהתאם לכך יאפשרו לכם להוביל ליצירה של מטבח חלומי שנראה כאילו נלקח ממגזין.

לסיכום

בתהליך עיצוב של מטבח צריך לקחת בחשבון לא מעט אלמנטים. על כן, עבודה צמודה עם חברה מקצועית המתמחה בתחום כמו למשל רגבה מטבחים מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם לבצע את התהליך בליווי מלא מצד מומחים, ללא פשרות על חומרי הגלם או על התכנון הראשוני, כחלק מהבנה כי מדובר בחדר משמעותי ועל כן צריך להשקיע בו זמן, מאמץ וזאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר לתכנון ועיצוב של מטבח חלומי המשרת בדיוק את הצרכים שלכם, גם בטווח הקצר ובוודאי בטווח הרחוק.