איך מוצאים עבודה מועדפת?

טבלת הייאוש הסתיימה והרגע המיוחל הגיע – הזדכיתם על המדים, גזרתם חוגר, יצאתם מהבקו"ם ואתם מתחילים את חייכם בתור אנשים בוגרים, חופשיים ועצמאיים. השלב הראשון שלכם בתור אזרחים, שנייה לפני שאתם יוצאים לטיול הגדול ומתחילים את הלימודים, הוא להתחיל להרוויח. מתוך מגוון ההטבות שלכם כחיילים משוחררים, אתם זכאים למענק עבודה חד-פעמי בעבור כמה חודשי עבודה מועדפת, ומדובר בלא מעט כסף שיכול לעזור לכם להתחיל את החיים האזרחיים על הצד הטוב ביותר. אבל איך תוכלו למצוא את העבודה המועדפת המתאימה עבורכם?

אתר סחבק

למצוא עבודה זה תהליך לא כל כך פשוט, ולפעמים הוא עלול לקחת הרבה זמן. דרך מצוינת לקצר תהליכים היא לחפש עבודה מועדפת באתר סחבק. יש הרבה סוגים של עבודה מועדפת ואפשרויות רבות פתוחות בפניכם, אלא שלא תמיד אתם בהכרח מודעים להן. היתרון הגדול של אתר סחבק הוא שהוא מאפשר לכם לחפש באופן ספציפי מקומות עבודה שמוכרים כעבודה מועדפת בהתאם למיקום המועדף עליכם, מה שיכול לא רק לעזור לכם למצוא משרת מועדפת במהירות, אלא גם לפתוח אתכם לאופציות תעסוקה שונות ומגוונות.

היעזרו בקרובים שלכם

לא בטוחים איזו עבודה מתאימה לכם? זכרו שאין חכם כבעל ניסיון, וכדאי ולהיעזר ולהיוועץ בקרובים אליכם שכבר עשו עבודה מועדפת ויכולים לספר לכם על החוויה מהצד שלהם. מדובר באנשים שמכירים אתכם הכי טוב בעולם, כך שהם יוכלו לייעץ לכם איזה סוג עבודה מועדפת כדאי לכם לחפש. כמו כן, אם יש לכם חברים בטווח הגיל שלכם שכבר עכשיו עובדים בעבודה מועדפת, אל תתביישו לשאול אותם על מקום העבודה שלהם, על התנאים ועל סוג העבודה. מי יודע, אולי הם אפילו יוכלו לסדר לכם איזו פרוטקציה קטנה.

 

 

קורות חיים

אחד המפתחות המרכזיים למציאת מקום עבודה, אפילו עבודה מועדפת, הוא מסמך קורות חיים מסודר. אם אתם לא יודעים איך לכתוב קורות חיים, השקיעו זמן והתייעצו עם אנשים שאתם סומכים עליהם, ושבו לכתוב קובץ קורות חיים עדכני שיהיה זמין לכל הזדמנות שנקרית בדרככם. גם אם מצאתם בית עסק או מקום עבודה שמוכר כעבודה מועדפת ואינו מחפש עובדים כרגע, אבל אתם מעוניינים לעבוד בו, שלחו קורות חיים. גם אם לא יצא מזה כלום, זה אף פעם לא מזיק, ובמקרה הטוב תרוויחו את העבודה שרציתם.

התכוננו לקראת ריאיון העבודה

זומנתם לריאיון עבודה? אין סיבה להילחץ, אבל מומלץ שלא להקל ראש בעניין. במעמד של ריאיון עבודה, המעסיק למעשה בודק מי אתם כבני אדם והאם יש לכם את הכישורים המתאימים לעבודה הנדרשת. באותה מידה, גם אתם בוחנים את המעסיק ובודקים האם העבודה מתאימה לכם מבחינת תנאים, שכר וכדומה. מומלץ להתכונן לקראת הריאיון וללמוד על המשרה המבוקשת, להכין מראש את כל השאלות שיש לכם אל המראיין וגם להתכונן להשיב על שאלות בעצמכם. הקפידו להתלבש בצורה הולמת לראיון, הגיעו בזמן ונסו ליצור אווירה נעימה אך מכובדת.

סיכום

לסיכום, כל חייל וחיילת מחכים לרגע שבו הם יצאו סוף סוף לאזרחות ויתחילו את חייהם. עבודה מועדפת היא אחד השלבים הראשונים בתחילת דרכם של חיילים משוחררים, אבל הדרך למציאת המשרה המתאימה לכם ביותר עלולה להיות מתסכלת וארוכה. כדי לקצר תהליכים ולמנוע מכם תסכולים מיותרים, אנחנו ממליצים לכם להיעזר בטיפים שצוינו בכתבה ומבטיחים לכם סיכויי הצלחה מרביים.