איך תורמים לעמותה באינטרנט?

אחת מאבני היסוד של כל חברה צודקת היא הצדקה והתרומה. רוב האנשים יכולים להסתדר ללא עזרה מבחוץ, אבל בשביל מעטים, תרומה יכולה לשנות את חייהם. רבים הם אלו אשר נקלעים למצבים לא פשוטים. זה יכול להיות נסיבות חיים שונות, מצב בריאותי או אפילו מצב נפשי בעייתי. בנוסף על כך, יש לתרומות יכולת ליצור שינוי אמיתי בחברה. כך הוא הדבר עם תרומות לארגונים סביבתיים, ארגונים חברתיים או אפילו ארגונים פוליטיים. כל אותן מטרות נתמכות על ידי תורמים שהם אנשים רגילים שרוצים לעזור, להשפיע ולקחת חלק במשהו גדול. במאמר הזה נציג לכם דרכים לתרום ללא לצאת מהבית. עידן האינטרנט שינה גם את כל נושא התרומות וכיום ישנם פתרונות מאד יצירתיים ונוחים לכך. לא צריך לכתת רגליים כתורמים או אפילו מתרימים. הכל נמצא בלחיצת כפתור מאיתנו. המשיכו לקרוא וגלו איך זה נעשה.

תרומה דרך פלטפורמה ייחודית

אחת הדרכים הכי יעילות ואפילו מהנות לתרומות הוא האתר JGIVE. זהו אתר שהוא למעשה הבית של התרומות בישראל. ניתן לעשות בו תרומה אונליין בכמה דקות והכל בממשק מאד ידידותי. באתר תוכלו למצוא מידע על ארגונים שונים. תכירו את הנפשות הפועלות ואת המטרות אותן הן רוצות להשיג בעזרת התרומה שלכם. באתר ניתן לחפש לפי נושאים שונים של מעורבות: חינוך ומחקר, ביטחון והצלה, יהדות, תרבות, ציונות קליטה ועליה, בריאות, רווחה ועוד. לאתר יש ממשק אליו ניתן להתחבר אם אתם פעילים בעמותה אשר מחפשת תרומות. מנגד, ניתן להתחבר כתורמים ולערוך פרטים שונים. ניתן לתרום לפעילויות שוטפות המתנהלות כל השנה. מנגד, יש תרומות עם יעד מפורש של סכום ומטרה.

תרומות דרך פייפאל ודומיו

ניתן להקים חשבון פייפאל ולקבל אליו תרומות. היתרון של המהלך הזה מצד העמותות הוא שלרבים מציבור התורמים יש חשבון גם כן בפלטפורמה. בנוסף, ניתן לתרום ישירות גם מכרטיס אשראי. בתור תורמים, זוהי אפשרות מאד נוחה. פשוט נכנסים לאתר של העמותה לה נרצה לתרום ומעבירים תרומה לפייפאל שלה. את הקישור לתרומה ניתן לשלוח הלאה למכרינו בכדי שגם הם יוכלו לתרום ולהרגיש סיפוק בשל כך.

איך תורמים לעמותה באינטרנט?

ישראל תורמת

זהו אתר בו ניתן להקים תרומות לכל מיני מטרות, לאו דווקא לעמותות. ניתן לתרום באתר גם לתושבי מדינות כמו צרפת, קנדה או ארצות הברית. האתר מפעיל שוברי תרומה אותם ניתן להעניק בתור מתנה למשל. כך תוכלו לתת לקרוב משפחה או חבר את ההזדמנות לתרום, תוך שהוא או היא בוחר/ת למען איזו מטרה ראוי יהיה לתרום. גם באתר הזה ישנן קטגוריות תרומה שונות כגון: חינוך, יהדות, אירועי ספורט, חיות, משפחות במשבר ועוד. באתר הזה יש הרבה תרומות למען אנשים ספציפיים. לעיתים, מדובר באנשים אשר איבדו את הבית בשריפה או חלילה נזקקים לתרומה בשביל לכסות עלות טיפול רפואי להם או ליקירהם.

רשתות חברתיות

ניתן לתרום לארגונים שונים דרך הדפים שלהם ברשתות החברתיות. שם תוכלו למצוא מידע רב על אותן עמותות. תוכלו לערוך דיון וללבן את הסוגיות השונות וכך לקבל החלטה יותר מושכלת באשר לאופי התרומה שתרצו לתת כמו גם הסכום. שימו לב שאתם תורמים באמת לעמותה או לארגון עצמו ולא לדף מתחזה. ניתן לבדוק זאת לפי הV הכחול שניתן על ידי פייסבוק לעמודים רשמיים מאומתים. עוד דרך לאמת היא לוודא שגורמים רשמיים מספיק כגון כתבים, ערוצי תקשורת או ידוענים שונים משתפים ועושים לייקים לתכנים בעמוד.

לבסוף זכרו שלכל תרומה יש מרוויחים נוספים מעבר למקבלי התרומה עצמם. המרוויחים הנוספים הם אתם בסיפוק וההרגשה הטובה שתקבלו מלתרום.