איך לבחור ספרי ילדים מומלצים?

אנחנו בטוחים שבתור הורים אתם עושים מעל ומעבר כדי לדאוג לרווחת הילדים שלכם וכדי לקדם אותם כמה שיותר כך שיגיעו לחייהם הבוגרים מוכנים ככל הניתן לכל אתגר שלא יבוא. מתוך כך נראה כי הורים רבים אכן מבינים את החשיבות הרבה של קריאה של ספרים לילדים ועידוד שלהם לקרוא בעצמם בשלב בו הם מסוגלים לכך, וכמובן שאם כבר משקיעים ומעודדים את ההרגל הזה כדאי מאד ללכת על ספרי ילדים טובים שייתנו להם ערך אמיתי. אם כך נשאלת השאלה – כיצד אפשר לדעת שספר מסוים הוא טוב ומתאים לילד שלכם? ובכן, אנו בטוחים שזוהי שאלה שמטרידה גם אתכם ועל כן אנו רוצים לחלוק כעת כמה טיפים מנצחים שיעזרו לכם לבחור ספרים לילדים שלכם בכל פעם שתרצו לעשות זאת. קריאה מהנה!

קודם כל שואלים את הילד

רגע לפני שאתם רצים לחפש ספרי ילדים מומלצים, האם כבר דיברתם עם הילדים שלכם ושאלתם אותם מה בדיוק הם אוהבים? ובכן, זהו בלי ספק הצעד הראשון שיש לנקוט ויש סיכוי לא רע שתגלו כאן העדפות של הילדים שכלל לא ידעתם עליהן. מנגד, יכול להיות שתמצאו ספר מסוים מומלץ שנחשב לטוב, אבל כזה שהנושא והסגנון שלו בכלל לא מדברים אל הילד ואז מדובר על סתם הוצאה מיותרת. פנו אל הילדים שלכם והבינו מהם בדיוק מה הם אוהבים ומה פחות.

התאמה לגיל

טעות נפוצה היא להתייחס לספרי ילדים כמקשה אחת והאמת היא שבכל גיל הצרכים שונים והגירוי יהיה שונה למדי. המשמעות של הדבר היא שקודם כל רצוי לבחור את הספרים לפי קבוצת הגיל של הילד. יש ספרים שמתאימים לתינוקות בני יומם ועד כמה חודשים, ספרים שמתאימים לפעוטות בגילאי שנה עד שלוש, ספרים לילדי הגנים וספרים לילדי בית הספר. כשאתם מתעניינים בספרים לילדים שלכם חפשו לפי קבוצת הגיל המתאימה.

קראו את התקציר

עוד לפני שאתם מחליטים על ספר מסוים שווה בהחלט לקרוא את התקציר המופיע בגב שלו. הרבה מאד פעמים התקציר הזה יסביר לכם בדיוק על מדובר וייתן לכם רקע כללי שיעזור להבין האם זהו אכן ספר שמתאים לילד שלכם. כמו כן בגלל שהרבה פעמים מדובר על ספרים קצרים יחסית, אתם יכולים לרפרף ולעבור עליהם במהירות ולקבל תמונה די ברורה של הסגנון והנושאים שהספר מדבר עליהם.

איך לבחור ספרי ילדים מומלצים?

חפשו ביקורות ברשת

אם תחפשו ספרים מומלצים לילדים באינטרנט תוכלו למצוא אינספור כתבות מעולות והמלצות לספרים מעולים לשכבות גיל שונות. כמו כן תוכלו בקלות למצוא פורומים שונים של הורים שממליצים על ספרים ששווה להכיר. אגב, באופן דומה תוכלו להיכנס גם לקבוצות פייסבוק מתאימות שעוסקות בדיוק בעניין הזה ולמצוא שם הרבה מאד המלצות טובות על ספרים ששווה להכיר.

גשו לחנות והתייעצו עם המוכרים

לבסוף שווה בהחלט לגשת לחנויות הספרים השונות ולהתייעץ באופן ישיר עם המוכרים שם. ברשת סטימצקי למשל עובדים אנשים שאוהבים ספרים ובחרו לעבוד שם מתוך התשוקה שלהם. כלומר, הם מכירים הרבה ספרים, מקפידים להעשיר את הידע שלהם ולהיחשף לכותרים מומלצים ויודעים לתת מידע חיוני ומתאים באופן אישי לכל מי שמתעניין.

מעבר לכך כמובן שיש כאן את החוויה הנהדרת של היכרות עם הספרים מקרוב ואם תלכו עם הילדים שלכם זה גם משהו שיכול בהחלט לעודד אותם לקרוא ולהתחבר לתחביב הזה. בשורה התחתונה, אם תחפשו בסבלנות תוכלו בהחלט למצוא ספרים נהדרים ומעניינים שהילדים שלכם יאהבו וילכו איתם עוד שנים ארוכות קדימה.