איך מארגנים שבת חתן בירושלים?

אחרי החתונה או בר המצווה נהוג שהחתן עולה לתורה. יש המעדיפים לציין את האירוע בבית הכנסת ליד הבית, ואחרים מעדיפים לשהות בבית מלון בירושלים יחד עם כל המשפחה ולשלב גם עלייה לתורה בכותל. אם בחרתם לנסוע לירושלים, יש כמה דברים שחשוב לארגן מראש כדי שהאירוע יעבור כמו שצריך ובצורה חלקה ככל האפשר. במאמר שלפניכם פירטנו אודות הדברים המרכזיים שחשוב לארגן לקראת שבת חתן בירושלים.

לדאוג לשירותי הסעות

גם אם אתם גרים בתוך ירושלים, חשוב לדאוג להסעה מאורגנת שתאסוף את כל האורחים. אם מדובר בקבוצה קטנה אפשר לשכור מיניבוס, אך עבור קבוצה גדולה ההעדפה היא אוטובוס. כשאתם באים לארגן שבת חתן בירושלים כדאי לשכור את שירותיה של חברת הסעות בירושלים שתהיה אמינה ומקצועית. אפשר במהלך הנסיעות לארגן משחקים, לחלק לנוסעים דברים שימושיים כמו בקבוקי מים, להשמיע מוזיקה או לעשות קריוקי ועוד. כך הנסיעה עצמה תהיה גם חווייתית ומהנה. בנוסף, אם אתם רוצים לנסוע גם לכותל, שירותי ההסעות יכולים לעזור בכך ולאסוף את כל האורחים מהמלון לכותל ובחזרה. כך תוכלו ליהנות מהנסיעה ברוגע ולהיות עם כל המשפחה והחברים.

לדאוג ללינה לאורחים

שבת חתן נערכת בשבת בבוקר בבית הכנסת. אם בחרתם לחגוג את האירוע בירושלים, יש לדאוג לסידורי לינה עבור המשפחה והאורחים. רוב המשפחות בוחרות בבית מלון בירושלים עם בית כנסת, וחשוב ליידע מראש את בית המלון שאתם באים לשם חגיגת שבת חתן, כדי המלון יוכל להיערך לכך בהתאם, ואתם תוכלו ליהנות מאירוע מרגש בתוך חופשה מהנה. אחרי האירוע תוכלו ליהנות מבריכת המלון, להיכנס לספא ולבלות עם כל המשפחה והחברים הקרובים מסוף שבוע בבית מלון בירושלים.

לערוך סעודה

גם אם בחרתם להגיע לבית מלון בירושלים, חשוב שסעודת שישי וסעודת שבת יהיו חלק מהאירוע המרגש. אפשר ליצור קשר עם בית המלון מראש ולבקש שיארגנו שולחן גדול עבור כל האורחים, בקבוק יין תירוש לצורך עריכת קידוש ואולי אפילו שירות מלצרים. היתרון בשהייה בבית מלון הוא שאתם לא צריכים לדאוג לאוכל בעצמכם, אבל כן כדאי להיערך לכך מראש ולוודא שלכולם יש מקום ומספיק אוכל. כמו כן, אם אחד האורחים אלרגי למשהו או טבעוני, חשוב ליידע את צוות המטבח במלון כדי שייערך לכך בהתאם ויכין אוכל מותאם.

 

 

לארגן מזכרת לאורחים

אין אירוע בלי מזכרת לאורחים. כדאי לארגן מזכרת לאורחים ולהביא להם אותה בבית הכנסת, באוטובוס או במלון. המזכרת יכולה להיות עציץ, סוכריות עטופות או סידור תפילין, ואפשר גם לשכור את שירותיו של צלם מגנטים ולהביא לאורחים תמונות ממוגנטות מהאירוע המרגש.

להיערך לקראת נסיעה לכותל

רבים מהאנשים שבוחרים לציין שבת חתן בירושלים משלבים באירוע גם נסיעה לכותל ועלייה לתורה. זהו אירוע מרגש ומחבר בין כל המשפחה והחברים, וכדאי להיערך אליו בהתאם. אפשר להציע לאורחים להגיע בלבוש צנוע כדי לכבד את המקום, וכמובן לארגן סוכריות טופי כדי לזרוק על החתן. בכניסה לרחבת הכותל אפשר לשכור את שירותיהם של נגני דרבוקה שילוו את החתן לקראת ההגעה לכותל ויעשו שמח. אין ספק שעלייה לתורה היא אירוע מרגש, במיוחד בכותל ובנוכחות המשפחה והחברים של החתן ששמחים בשמחתו.

לסיכום

שבת חתן בירושלים הוא אירוע מרגש, וכדי שהוא יעבור בצורה נעימה ככל האפשר חשוב לארגן מראש מספר דברים, כמו לדאוג לסידורי לינה לאורחים, לערוך סעודה חגיגית בערב שישי ובבוקר שבת, להכין מזכרת מהאירוע לאורחים ולהיערך מראש לקראת הנסיעה לכותל. כמו כן, חשוב לשכור את שירותיה של חברת הסעות מקצועית ואמינה, שתיקח את כל האורחים לירושלים ובחזרה בבטחה, וכן תעמוד לשירותכם גם בנסיעות בתוך ירושלים. שיהיה במזל טוב!